Muhteşem Yüzyıl’dan Fatmagül’ün Suçuna

Muhteşem Yüzyıl’dan Fatmagül’ün Suçuna

Çarşamba günü şehirler arası bir otobüste yolculuk yapıyorum. 45 kişilik oluyor sanırım otobüsler. Otobüs Eskihisar’da feribota binmek için kuyruğa takıldı. O esnada bende otobüsten inip bir hava alayım dedim.

Otobüste iki kapalı bayan vardı. Yerimden kalkıp ön kapıdan inene kadar koltukların önünde açık olan televizyonlara dikkatim takıldı. Her koltukta bir televizyon var yeni otobüslerde. Herkes de istediği kanalı açıp seyrediyor.

Koca otobüste iki kişi “Muhteşem Yüzyıl” adlı diziyi izliyordu. Geri kalanlar ise diğer televizyon kanallarındaydı.

Evet evet bildiniz, o iki kapalı bayan oturmuş “Muhteşem Yüzyıl”ı seyrediyordu geri kalan bir otobüs insan ise diğer kanalları seyrediyor. Aklıma Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kollarının gerçekleştirdiği protestolar geldi. Ne komik değil mi. Protesto et, tabanın oturup o diziyi seyretsin.

Kapalı insanların bu Harem merakı da bir başka konu aslında. Kim kiminle düzüşmüş. Padişah kimleri nerede nasıl becermiş. Haremdeki entrikalar neymiş. Hangi vezir hangi gözdeyi koynuna almış sorun bu sapık dizinin sapkın izleyicilerine hepsini bilirler.

Hee bir de sapkınlıklarını gizleyecek, sığınacakları bahaneleri de vardır. Çok kaliteli ondan seyrediyoruz. Yalanınızı yesinler. Haremde olma arzularınızı ortaya koyuyorsunuz diyeceğim ya neyse…

Hadi siz gidim şimdi televizyonda oynayan “Fatma Gülün Suçu Ne” dizisinin başına oturun ne de olsa yapacak başka işiniz yoktur…

Tevfik YAZICILAR
16 Haziran 2011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.