Asıl Sorun “Kuşak Çatışması”

Asıl Sorun “Kuşak Çatışması”

Önce “Medeniyetler Arası Çatışma” diye bir tez ürettiler. Bir korku imparatorluğu oluşturup, kanlı tahtın üstüne oturdular. Çatışma ha geldi ha geliyor derken 11 Eylül’de yıkılan kuleler islam coğrafyasının başına geçirilen çuvalla örtüldü. Medeniyetler Arası Çatışma islam topraklarını işgal etmenin, besleyip büyüttükleri diktatörleri devirmenin, her gördükleri müslümanı katletmenin bir yolunu aramanın adı oldu adeta.

Ardından “Medeniyetler Arası İttifak” teraneleri okunmaya başladı. Fener Rum Patriği Bartolomeos ile Okyanusötesinin Lordu Fethullah Gülen arasında paylaşılamadı ittifak çalışmaları. “En iyi ittifakı ben yaparım”, “Tek tanrılı dinlerin ittifakı benden sorulur”, “Üç hak din ittifak edecek” çığırtkanlıkları Adalet ve Kalkınmanın Partisi olacağını iddaa edip Adaleti ve Kalkınmayı katleden AKP’nin lideri, Avrupanın dostu ve ABD nin müttefiki Tayyip ERDOĞAN’a kadar ulaştı. Erdoğan Büyük Ortadoğu Planının yani BOP’un eşbaşkanlığı ile övünedursun, Okyanusötesinin Lordu Fethullah beyle kolkala Medeniyetler Arası İttifak kurma çalışmalarına başladı. Bir İslam coğrafyası Türkiyenin her karışında aranıp bulanan ve ardından onarılan kiliseler, azınlıklara tanınan sınırsız haklar, müslüman-hristiyan toplu ibadet törenleri, din değiştirmeler alıp başını gitti.

Kendi ürettikleri “Medeniyetler Arası Çatışma”yı dudurmak için bir “Medeniyetler Arası İttifak” koydular ortaya.

Aslında adına “Haçlı İttifakı” demeyi çok istediler. Hatta bu konuda Amerika başkanı “Bu bir Haçlı seferidir” manasında bir açıklama yapmış, daha sonra yanlış anlaşıldığını söyleyerek kıvırmaya çalışmıştı. Rusya Başbakanı Vladimir Putin’de “Haçlı İttifakı” söylemini dile getirenlerden olmuş ardından da Fransa İçişleri Bakanı Claude Gueant, katıldığı bir televizyon programında, Sarkozy’nin Libya’da bir “Haçlı Seferi”ne önderlik ettiğini belirtmişti. Bunun üzerine Kaddafi bile yazılı açıklamasında Libyalıların, “sömürgeci, Haçlı saldırısına karşı koyacağını” ifade ederek islam devletlerinden destek istedi.

Ancak önce çatışma, ardından ittifak ve asıl gizlenen “Haçlı İttifakı” kavramlarının ardında yer alan güçler, konrollü liderlik verdikleri islam devletlerinin başkanlarından da çok memnunlar. Bir van minüt çıkışıyla kitlelerin gazını alan BOP liderinin dışişleri başkanını, Libya’ya uygulanan Haçlı Seferinde “direnişci” adını verdikleri Haçlı ordularına hizmet eden guruhun yanına gönderen ve Davutoğlunun sözleri ile hem uluslarası camiada hem islam topraklarında ABD hegamonyasındaki yeni Libyayı meşrulaştıran kuvvet dün Irakı, Aganistanı işgal eden güçten farklı bir kuvvet değil.

Irakta ölen Amerikan askerleri için gözyaşı döken Okyanusötesinin Lordu Fethullah Bey’in açıklamları ile desteklenen Irak katliamı, ardından yaşanan Afganistan işgali ve ne ilk nede son olacak olan Libya seferi hep bu Medeniyet dedikleri canavarı kurtarmak için verilen çabaları kapsıyordu aslında.

Kavram üreten beyinlerin masa başında hazırladıkları senaryolara göre aktör biçmeleri kuzey afrikayı ve ortadoğuyu da birbirine kattı. Ve sonuç olarak kanayan bir coğrafyaya dönüşen müslüman halkın yaşadığı topraklar ” Medeniyet ” adı verilen garabeti bekler oldu. Tıpkı bu zulme ve Haçlı İttifakına dur diyecek tek gücün içindeki “Kuşak Çatışması”nı bir an önce bitirmesini beklediği gibi…

Tevfik YAZICILAR
04 Ağustos 2011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.