Siz siz olun bayramda rahatsızlanmayın

Siz siz olun bayramda rahatsızlanmayın.

Arefe günü akşamı sol kulağımda bir basınç oluşmaya başladı. Geçer deyipmuyudum tabiiki. Bayram namazını zor kılıp gün boyu kulağımda büyüyen bir basınçla gezindim ilk günü. Geçer birazdan ne olacak ki diye diye akşamı ettim. Ama geçmedi maalesef. Geçmek şöyle dursun arttı kulağımdaki rahatsızlık. Sabaha geçer deyip yine yatağın yolunu tuttum tabii ki. Bayramın ikinci günü de basınçla uyanıp gün boyu aklım bedenim kulağımda gezinince, basınç da azalmak yerine artmaya devam edince artık doktor bakmaya başladım. İşte o anda anladım ki bayramda hastalanmamak gerekli.

İstanbul avrupa yakasındaki neredeyse tüm hastaneleri tek tek aradım bir kulak burun boğaz doktoru bulabilmek için. Ama ne mümkün. Hepsi bayram izninde. Baktım özelde doktor bulamıyorum ve artık dayanılmaz olan basınçla kendimi Vakıf Gureba’nın acil servisine attım artık. Tabii kulak burun boğaz doktoru yok. Ama önemli değildi artık, tek merak ettiğim neyim olduğuydu. Acil doktoru baktı etti, kulağıma soktu sokuşturdu bişeyler sonuçta önce bir vertigodan şüphelendi, sonra çok fazla kulak kiri var kulak zarı görünmüyor hemen yıkanmalı dedi. Ama acilde yapılmıyordu bu işlem. Kısacası acilden neyim olduğunu öğrenemeden kulağımda basınçla gönderiliyordum. Sonuç olarak üç gün kullan sonra hemen poliklinik randevusu al baksınlar diyerek beni elimde iki kulak damlası ile uğurladı.

Bayramın ikinci günü başladım damlaları kullanmaya, bayramın üçüncü günü kulağımda basınç artmaya başlayınca yine hastanelere acil servislere attım kendimi. Doktorların neden dayak yediğini bizzat anladım aslında. Kulağım elimde, aklım kalbim kulağımda çapanın acil servis kapısında kulak doktorunun “kulağı kesilmediyse, patlamadıysa,kanaması yoksa gönderin acil durumu yok bakmam” sözleri ile geri gönderilmem, avrupa yakasında nöbette bir tek kulak doktoru bulamamam ve artan basınçla akşamı ettim.

Tek çare kalmıştı artık, bayram bitene kadar beklemek. Hamdolsun bayramın dördüncü günü damlaların etkisiyle mi, doktor bulamayacak olmayı kabullenmekle mi bilmmem basınç azalmaya az da olsa normal bir geçirmeye başladım.

Dedim ya siz siz olun bayramda rahatsızlanmayım.

Az önce de Üsküdar Mihrimah Sultan Tıp Merkezinde Naif Özkul beyefendiye muayenemi olup yaşadığımın orta kulap iltihaplanması başlangıcı olduğunu öğrendiğimde beş günlük serüvene bir nokta koymuş olduk. İlaçlarımızı yazdı ve gönül rahatlığıyla yolcu etti bizleri. Rabbim kendisinden razı olsun.

 

Tevfik YAZICILAR 

14 Temmuz 2022

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.