Milli Görüş’te Erhan AFYONCU Devrimi

Milli Görüş’te Erhan AFYONCU Devrimi

Milli Gazete “Bu kadarına da pes” dedirtmeye devam ediyor.

Bugün ( yani 25 Nisan 2011) tarihli Milli Gazete’yi ellerine alanlar “Bu Kadarına da pes” manşetiyle yayınlanan haberin hemen üstünde yer alan röportajı görünce sanırım benim gibi milli Gazete yöneticilerine içlerinden bir “Yuhhhh Olsun” çekmişlerdir.

Gerçi daha önceki yazılarımda da belirtmiştim; Milli Görüş kurumları arasında bir tutarsızlık almış başını gidiyor. Saadet Partisi Suriye olaylarında protestocu taraf olurken, Milli Gazete Beşşar Esad savunuculuğuna soyunuyordu.

Ancak bu gün sürmanşette yer alan Erhan AFYONCU röportajı tanıtım yazısı ile gördüm ki Milli Gazete Saadet partisi ile olaylara bakış açısını çoktaaan ayırmış.

Saadet Partisi tüm Türkiye’de günlerce eylem yapmış ve “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin kötülüklerini aktarmış ve tarihi çarpıtmalara dikkat çekmişti. Hatta öyle ki Saadet Partisinin gençlik Kolları işi mehteranlı yürüyüşlere dökmüş ve ardından tutamadıkları tehtidler savuvarak diziye reklam verenleri boykot edeceklerini bile açıklamıştı.

Peki bugün Milli Gazete’de “soruları, tarih araştırmalarıyla bilinen ve tarihi kitap sayfalarından ‘sevdirerek’ çıkarıp anlamamızı sağlayan bir isme sorduk. ” üst manşeti okurlara sunulan röportaj yapılan isim kim; Erhan AFYONCU.

Kısacası Muhteşem Yüzyıl dizisinin tarih danışmanı Doç. Dr. Erhan Afyoncu. Yahu Milli Gazete okurları Saadet Partisi üyeleri değil mi ? Ya da tersten soralım Saadet Partisi üyeleri Milli Gazete okuru değil mi. Daha dün protesto ettiğin ve tarihin içine ettiğini iddaa ettiğin kişi bak senin gazetende övülmekle kalmıyor yaptıkları icraatlerle taktir de ediliyor.

Dünya’yı Osmanlı’yı yeni keşfetmekle gözlemleyen AFYONCU’nun Milli Gazete’ye verdiği demeçte “Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Harem sahneleri bir kere kurgusal. Ama Osmanlı’da cariye kurumu da harem de vardı.” sözleri de Saadet Partililere Milli Gazete aracılığıyla anlamlı bir mesaj veriyor.

Sahi şimdi bu kadar masum bir dizinin tarih danışmanı AFYONCU Milli Gazetenin manşetinde yer buluyorsa Saadet partililer neden bu dizinin yayından kaldırılması için adeta yırtındı. Yada Saadet Partililer bu rezil diziye tepkilerinde haklılarsa, bu rezaletin en büyük savunucusunun Milli Gazete yer bulmasına nasıl tepki verecekler…

Ben söyleyeyim de aramızda kalsın… Milli Gazete yöneticilerine ne tepki gösterecek, ne mail atacak, nede telefon açacaklar “Büyüklerimizin vardır bir bildiği diyerek” susacak ve ne milli Görüş kurumlarının bu kadar rezil bir iç karışıklığa düşmesine sessiz kalmaya devam edecekler…

Tevfik YAZICILAR
25-04-2011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.