Günlük Notlarım – Kısa Kısa

Günlük – 05 Ocak 2013

Milli Gazete’de Necip Fazıl Kısakürek olayında taraf olmayı tercih etmiş. Yazık. Kültür Sanat sayfasını bugün tamamen Necip Fazıl olayına ayıran Milli Gazete, Milli Görüş Lideri Merhum Necmettin Erbakan’a düşmanlığı ile bilinen ve hayatının sonuna kadar Hocamıza karşı yazdıklarının arkasında duran bir insanı savunmak için kılıktan kılığa girmiş. Necip Fazılı aklamak için Menderes’i bile dava derdinde olan biri haline getiren Milli Gazete Kültür Sanat sayfası milletvekili olabilmek için Hocamıza dediğini bırakmayan Kısakürek’i milletvekilliğine kendini satmayan adam olarak lanse etmekten de beis görmemiş. Yahu bize bu güne kadar öğretilenler mi yanlış yoksa bu sayfalarda kalem oynatanların yeni görüşleri mi anlayamıyorum. Sahi Milli Gazetenin Kültür Sanat sayfasının bu derece sahiplenmeye çıktığı Kısakürek, Milli Görüşcüler için ne ifade ediyor ?

Tevfik YAZICILAR
05 Ocak 2013

********

Günlük – 21 Aralık 2012

Saadet Partisi seçimlere 1 yıldan fazla bir zaman varken Belediye Başkan adaylarını açıklamaya başlamış. Ankara Keçiören Belediye Başkan adayımız olarak İbrahim Halil Er gösterilmiş.

Bu çok güzel bir haber. Böylece Numanistler tarafından bünyemize sokulan ve ardılları tarafından hala uygulanmak istenen, son ana kadar beklenilen ve pazarlıklar yapılan adaylık koltukları olmayacaktır inşallah.

Umarım bu açıklamalar sadece 1-2 yerle kalmaz ve tüm Türkiye’de belediye başkan adaylarımız bir an önce açıklanır ve çalışmalara hız verilir.

Koltuk derdi olmayan Milli Görüşcüler adaylıkların açıklanması ile daha bir şevkle çalışacaktır.

Tevfik YAZICILAR

21 Aralık 2012

********

 

Günlük – 16 Aralık 2012

Merak ediyorum da IGMG bir Milli Görüş kuruluşu değil mi acaba. Ya da Milli Görüş kurumları arasında bir birliktelik mi kalmadı.

IGMG nin yardım kuruluşu Hasene derneği gelmiş Esenler de bir şube açmış. Türkiyedeki ilk şubesini hemde. Gel gör ki bir tek Saadet Partili yada AGD li açılışta yok. Hayırdır IGMG bir Milli Görüş kurumu değil mi yoksa. Ya da neden Esenlerin Milli Görüş kurumları bu açılışta yoktu?

Neyse ben sormamış olayım bu soruları. Yine fitneci neyim ben olurum.

Tevfik YAZICILAR

16 Aralık 2012

********

 

Günlük – 18 Eylül 2012

İlginç yaaaa. Son 1 haftada vereceği muhteşem kitap dolayısı ile satış rakkamlarının artacağını düşündüğüm Milli Gazete düşüş yaşıyor. Geçen hafta 30.195 adet satılan gazete bu hafta 30.141 e gerilemiş. aynı zaman diliminde Cumhuriyet Gazetesi ile 50.836 adet satılmış. İşci Partisinin Aydınlık Gazetesi de 58.376 adet satılıyor. Hadi gelde çık işin içinden….

Tevfik YAZICILAR
18 Eylül 2012

********

 

Günlük – 06 Haziran 2012

AGD Cuma günü, cuma namazından sonra Taksimde Suriyeyi protesto edecekmiş. Beyazıt Camiin yanıbaşında eylem meydanı dururken,Fatih camiinin yanıbaşında seslerimiz arşa yükselirken AGD’nin ne işi var Taksimde eylemde anlamadım gitti.

Tevfik YAZICILAR

06 Haziran 2012

********

 

Günlük – 18 Nisan 2012

Bir müslüman nikahını camide kıydırmak istese ortalık “şeriat geldi” nağmeleri ile inler. Sözümona çağdaş zevat hemen dinin devlet işlerinden ayrılmasından ve geri kalmışlığın bırakılmasından söz eder. Ama elin yahudisi Antalya’da Sinagog’da nikah kıydırınca valisinden belediye başkanına tebrik için sinangoga koşar. Nasıl bir ilericilik algısı bu anlamış değilim….

Tevfik YAZICILAR
18 Nisan 2012

********

 

Günlük – 29 Şubat 2012

Dün akşam Teke Tek programında Fatih ALTAYLI’nın karşısında Dr. Fatih ERBAKAN’ı seyrettim.

40 yıl daha “Mücahit Erbakan” sloganlarını hakkedecek, bu hareketin bir mihenk taşı olacak, yiğit ve yakışıklı delikanlı konuşması, üslubu, kişiliği ve edebi ile rahmetli babası Milli Görüş lideri Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN’ın izinde olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Rabbim kem gözlerden, kraldan çok kralcılardan, edep yoksunu iftiracılardan sakındırsın kendisini…

Tevfik YAZICILAR
29 Şubat 2012

********

 

Günlük – 14 Şubat 2012

Kurban bayramında kurbanlık alamayan kocasına “Neden Kurban Kesmiyoruz?” diye sormayan, kurban kesemediği için üzülmek aklına gelmeyen yeni nesil kadınlarımız aziz valentin gününde eşinin kendisine ne hediye alacağını günlerce merak edip, eşi hediye almayınca evi cehenneme çevirebiliyorlar…. Allah herkese bu rezaletlere bulaşmayan saliha hanımlar nasip etsin.

Tevfik YAZICILAR

14 Şubat 2012

********

 

Günlük – 13 Ocak 2012

Arkadaşlar Başbakanın sağlık sorunlarını soruyorlar. Ne olacak AKP’de son durum diyorlar. Tayyip bey Başbakanlığı bırakınca kim başbakan olacak ? Cumhurbaşkanının görev süresi sona eriyor yeni cumhurbaşkanı kim olacak diye sorup duruyorlar. Benim düşüncem Tayyip bey gelecek Cumhurbaşkanımızdır. Tayyip beyden boşalacak Başbakanlık koltuğuna da Abdullah GÜL oturacak. Bakalım yaşarsak göreceğiz…

Tevfik YAZICILAR
13 Ocak 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.