Terörist İsrail kendini Oscar’da aklamaya çalışıyor.

Terörist İsrail kendini Oscar’da aklamaya çalışıyor.

Filistin topraklarını işgal eden Terörist devlet İsrail, işgalinin izlerini beyaz perde yardımıyla gizlemeye çalışıyor.

İsraillli Teröristlerin gerçekleştirdikleri katliamları görmezden gelen ve İsrail’in barışın simgesi olarak gösterildiği iki İsrail filmi önce 24 Şubattaki Akademi Ödüllerine aday gösterildi ardından da en iyi belgesel film dalında Oscar’a aday oldu.

İsrail’li Dror Moreh’in “The Gatekeepers” ve Emad Burnat ve Guy Davidi’nin “5 Broken Cameras” adlı filmleri “En İyi Belgesel Film” dalında Oscar’a aday olması İsrail film endüstrisinde büyük heyecan ile karşılanırken yaptığı katliamlarla adını duyuran bir ülkenin çektiği filmlerle bu özelliğini gizlemesi, beyaz perdenin önemini bir kez daha ortaya koydu.

Teöristleri aklayan filmlerin Oscar’a aday olması yönetmenlerini de heyecanlandırdı. Öyle ki 5 Broken Cameras’ın yönetmeni de “Bu ödüle aday gösterilmenin en önemli tarafı çektiğimiz filmin daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlaması olacaktır.” şeklinde konuştu. Yönetmenin açıklamaları Oscar’ın Siyonizme hizmetini de ortaya koymuş oldu.

Film endüstrisinin önemini henüz kavrayamayan İslam ülkelerine ders niteliğindeki bu açıklamaların gölgesinde gerçekleşecek olan Oscar’da Teörist İsrail’in aklanmaya çalışıldığı bu belgesellerin ödül alıp alamayacağı merak ediliyor.

Tevfik YAZICILAR
16- Ocak -2013

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.