AKP’nin Şarap Politikası

AKP’nin Türk Şarapçılığına Desteği Sürüyor 

Hükümetin açılımları bir türlü bitmek bilmiyor. Kumarbaz bir nesil için Milli Piyango idaresine kıyak yapan AKP Hükümeti alkolik bir nesil içinde şarapçılara açık desteğini esirgemiyor.

Şimdi ben “AKP Şarapçıları desteklemek için kanun bile çıkardı” desem büyük umutlarla AKP ye oy veren çoğunluk bana belki inanmayacak ama söyleyeceklerim 7 Mayıs 2012 tarih ve 28285 sayılı Resmi Gazete’de yer alıyor. İnanmayan açar bakar.

AKP Hükümeti’nin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2012 yılında gerçekleştireceği tarımsal desteklemeleri Resmi Gazetede yayınlandı.

Eeee şimdi bize ne bundan diyorsunuz değil mi. Şöyle ki; destekler arasında öyle bir madde vardı ki Türk Şarapçıları maddeyi görünce adeta zil takıp oynadı. Meydanlarda alkole karşı olduğunu belirten, kendisine oy verenleri “Müslümanların yönettiği bir parti” imajı ile tatmin eden AKP tarımsal destek kapsamında Şarapçılara büyük kıyak geçti.

Yayınlanan “2012 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar”da AKP’li bakanlık şarapçıların gözbebeği üzüm bağlarının ana zararlısı olan salkım güvesi ile mücadele yöntemi olan “Çiftleşmeyi Engelleme Tekniği” tarımsal destek kapsamına aldı. Salkım güvesi ile mücadelede Çiftleşmeyi Engelleme Tekniği’ni kullanan üreticilere 30 TL/dekar destek verileceğini açıkladı.

Şarapçılığa da en büyük desteği veren parti AKP oldu.

Hatta bu güzel haberle mutluluk naraları atan Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Öz, destekleme kararını, Türk bağcılığının önünü açacak, üzümlerde ilaç kalıntısı sorunu çözümüne destek olacak, bir karar olarak niteledi.

Şimdi AKP’ye oy veren ve şarapçıların önünü açan bu kararı çıkartan AKP’yi destekleyenlere sormak istiyorum “Alkol haramdır diye iman eden bir kimse alkolün önünü açan bu uygulamaların altına imza atabilir mi?”.

Hadi o yaptı diyelim, “Apaçık şarapçılara destek veren birine oy vermek yaptıklarına destek vermekten başka bir şey olabilir mi?”

Hey AKP’ye oy vermiş dostum, sana sesleniyorum!!! Şarapcıların dostlarından ve destekçilerinden uzak dur….

 

Tevfik YAZICILAR
13 Haziran 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.