Tevfik Yazıcılar Kimdir?

Tevfik YAZICILAR 

1976 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. Torna tesviye işiyle uğraşan Trabzonlu baba ile Norveçli bir annenin ilk oğluydu. Beş kardeşin en büyüğü olan Tevfik, ilkokulu 500 Evler Poligon ilkokulunda, ortaokulu Esenler İbrahim Turhan Lisesinde ve liseyi Fatih Şehremini Lisesinde tamamladı.  

Lise öğrenimi sırasında babasını kaybetti ve okul hayatının yanında iş hayatına da girmek zorunda kaldı. Okulundan kalan zamanlarda pazarlama işiyle uğraştı.  

Lise yıllarında tanıştığı Milli Gençlik Vakfında Şehremini lisesi okul başkanlığını yaptı, Esenler M.G.V’ de orta öğretim biriminde ve ilçe teşkilatında değişik birimlerde görev aldı.  

1993 yılında liseyi bitirince bir süre Şan Ambalaj Ltd. Şti. de pazarlama departmanında görev yaptı. 93 yılı sonlarında Refah Partisi Esenler ilçe teşkilatında idari amir olarak göreve başladı. 94 seçimlerinde bir kamuoyu araştırma şirketi olan E.S.A.M (Ekonomik Sosyal Araştırma Merkezi) bünyesinde değişik illerde anketör olarak çalıştı.  

Aynı zamanda Esenler R.P’ de mahalle ve gençlik teşkilatlarında görev aldı. 1995 yılı itibarı ile Esenler Milli Gazete temsilciliğini aldı. Temsilcilikle birlikte, basın-yayın, matbaa ve ajans işlerine başladı.  

Esenlerde birçok yerel gazetenin kurulmasında görev aldı. Esenler Halk ve Esnaf Gazetesinde halkla ilişkiler müdürlüğü, Yeni Oluşum Gazetesinde halkla ilişkiler ve reklam müdürlüğü yaptı. Ajans olarak çıkartmış oldukları Oluşum Gazetesinde de idari müdür olarak çalıştı. Değişik gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı.  

1997 yılında tekrar girdiği üniversite sınavında Trakya Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi Ve Sekreterlik bölümünü kazanarak kaydını yaptırdı. Üniversite hayatının ilk yılında Babaeski Meslek Yüksekokulu’nun öğrenci temsilcisi olarak seçildi ve ikinci senesinde Trakya Üniversitesine bağlı yüksekokulların öğrenci temsilcilerinin başkanlığını yaptı. 1999 yılında üniversiteyi bölüm ikincisi olarak bitirdi. Öğrenim hayatına A.Ö.F iktisat fakültesinde devam ettirmektedir.  

Üniversite sonrası Eylül 2000’e kadar Gülsan Metal San. ve Tic.Ltd.Şti de halkla ilişkiler ve pazarlama bölümünde çalıştı.  

Bu tarihten sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesinde, Başkan Ali Müfit Gürtuna’nın özel ekibinde yer aldı. GENAR araştırma şirketiyle birçok araştırma projesine imza atarak 2002 yılının Kasım ayına kadar sayın Gürtuna’nın “Danışmanlarım” dediği ekipte İstanbul’un ve İstanbulluların sorun dilek ve temennilerini bizzat başkana iletti. Beyaz Masanın İstanbul Gönül Elçileri programından askerlik nedeniyle ayrıldı.  

82/4 tertip Gaziantep 5 Zırhlı Tugayında askerlik görevini yerine getirdikten sonra iş hayatına tekrar Gülsan Metal San. ve Tic.Ltd.Şti de halkla ilişkiler ve pazarlama bölümünde devam etti.  

Siyasi hayatına Fazilet Partisi ile devam ederek Esenler mahalle yönetimlerinde bulundu. Partinin kapatılmasıyla Saadet Partisinde siyasete devam etti.  

2005 Haziran ayında Esenler’de Papatya Hamburger Salonunu açarak bir müddet işletti. Esnaflık tecrübesinin ardından Tekbir Giyim’de yönetici asistanı olarak görev yaptı. Tekbir Giyim’in yönetim kadrosu ile şube ve bayi ağı arasında iletişimin sağlanması için yoğun çaba harcamasının ardından medya sektörüne dönüş yaptı.  

TV5 Televizyonunda İstihbarat Şefi olarak görsel medyada birçok habere imza attı. TV5 Haber Merkezine yeni bir soluk getirmesinin ardından kurum içi nedenlerle buradan ayrılarak Life Media bünyesine dâhil oldu. Avrupa’nın en büyük fuarının dergisinin editörlüğünü yapmasının ardından yeniden sektör değiştirerek Uluslararası Babiali Yatırım Firmasının Genel Müdürlüğünü yapmaya başladı.    

Bu arada Gezici Sinema Eğitim Derneği’nin ( GESED ) kurucuları arasında yer alarak uzun süre dernek başkan yardımcılığını yaptı. Aynı zamanda Mirasımız derneği tarafından yayınlanmakta olan Minber-i Aksa dergisinin editörlüğünü gerçekleştirdi.

Fazilet Partisinin kapanmasıyla Saadet Partisinde görevlerine devam etti. Mahalle, ilçe ve gençlik teşkilatlarının ardından Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim kurulunda yer aldı. Aynı zamanda Saadet Partisi Genel Merkez kongre delegesi de oldu. Numan Kurtulmuş’un partiden ayrılması sürecinde siyasi arenada etkin oldu ve Kurtulmuş tarafından siyasi hayatını bitirmek suçlamasıyla mahkemeye verildi. İki yıllık mahkeme sürecinin sonucunda beraat ederken Numan Kurtulmuş AKP’de siyasete başlamıştı bile.

Saadet Partisinin son il kongresinde görevini devrederken yeni kurulan Erbakan Vakfında İstanbul İl Tanıtım Başkanlığı göreviyle siyasi faaliyetlerine devam etti. Siyasi hayatına Yeniden Refah Partisinde görev alarak Genel Merkez kongre delegesi olarak devam etmektedir.  

Babiali Yatırım‘ın Genel Müdürlüğünü yapmasının ardından Ajans Filistin‘in Genel yayın Yönetmenliğine geçti. Ayrıca uluslararası bir dernek olan Genç Aktivistler Derneğinin Genel Koordinatörlüğünü de yürütmektedir.

Melek hanımla evlenerek Hümeyra Melek ve İclal Melek adını verdikleri iki çocuk sahibi olan Tevfik Yazıcılar Esenler’de ikamet etmeye devam etmektedir…. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.