PROF. DR. YANKI YAZGAN’IN KENDİ KÖŞESİNDEN TOPLUMA ULAŞTIĞI İLK ESERİ “ROMANTİK BİLİM” İNKILÂP KİTABEVİ ETİKETİYLE RAFLARDA!      

Psikiyatrinin deneyimli ismi Prof. Dr. Yankı Yazgan, ruh sağlığı, bilim ve hayata dair zihinlerde farklı pencereler açan kitaplarıyla İnkılâp Kitabevi ailesinde!

Çocuk, ergen ve yetişkin psikiyatrisi üzerine kırk yılı aşkın bir süredir çalışan Prof. Dr. Yankı Yazgan, ilk eseri Romantik Bilim kitabı ile okurlara ilham ve anlam dolu bir yolculuk sunarken; yakında çıkacak olan yeni kitabının yanı sıra Çocuklu Hayat, Düşe Kalka Büyümek, Bir Tatlı Telaş eserlerini de İnkılâp Kitabevi çatısı altında okuyucuya sunmaya hazırlanıyor.

Çizerliğiyle de tanınan Yazgan, Romantik Bilim’de çizgilerinden ufak bir bölümünü okurlarıyla paylaşırken; sohbet havasında kaleme aldığı köşe yazılarında da okurla bir araya geliyor. Siyaset, yolsuzluk ve yoksulluk gibi güncel konulara da düşündürücü perspektifler ortaya koyan Yankı Yazgan, teknoloji ve tıp gibi hayatın ayrılmaz parçalarına dair özgün görüşlerini de kitabında samimi bir dille paylaşıyor.

İnkılâp Kitabevi imzasıyla zihinlerde farklı bir pencere açacak; Romantik Bilim, sadece yazara özgü anlatım tarzı ve içerikleriyle değil, aynı zamanda psikiyatrist yazar Prof. Dr. Engin Geçtan ile gerçekleştirdiği psikoterapi söyleşisine ve İnkılâp Kitabevi yayın direktörlerinden Gülşen İşeri‘nin Yankı Yazgan ile özel söyleşisine de ev sahipliği yapıyor.  

Arka kapak

Çocuk, ergen ve yetişkin psikiyatrisi üzerine kırk yılı aşkın bir süredir çalışan Yazgan, Romantik Bilim, Çocuklu Hayat, Düşe Kalka Büyümek, Bir Tatlı Telaş ve yepyeni eserlerini İnkılâp Kitabevi çatısı altında okura sunacak.

Bu yeni birlikteliğin ilk eseri Romantik Bilim’de Yazgan’ın okurla sohbet havasında kaleme aldığı köşe yazıları bir araya getiriliyor. Bilimle hayatı aynı potada eritmeye çalışan Yazgan, zaman, yaşlılık, kuşak çatışması; siyaset, yolsuzluk, yoksulluk; teknoloji, tıp, ruh sağlığı gibi pek çok konudaki görüşlerini samimi bir dille aktarıyor. Çizerliğiyle de tanınan Yazgan, kitapta çizgilerinden ufak bir bölümü okurlarıyla paylaşıyor.

Kitap, Yazgan’ın psikiyatrist yazar Prof. Dr. Engin Geçtan ile psikoterapi üzerine gerçekleştirdiği söyleşiye de yer veriyor. Kitabın son kısmında ise İnkılâp Kitabevi yayın direktörlerinden Gülşen İşeri’nin Yankı Yazgan’la söyleşisi yer alıyor.

Romantik Bilim, zihinlerde farklı bir pencere açmak için okurlarını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.