SP İstanbul İftarında Neler Oldu..

SP İstanbul İftarında Neler Oldu..

Dün akşam İstanbul İl Teşkilatımızın düzenlediği iftardaydım. Hamdolsun. Erbakan hocamızın dediği gibi “Milli Görüşün partisi Saadet Partisidir”. Bizlerde hep beraber saadet partisinin iftarındaydık.

İftarda protestolar kuran okunurken olmadı. Kuran okunurken numanist Türker Saltabaş Fatih gençlik başkanı Şenol beyin üzerine yürüdü. Şenol beyi dışırı atmaya çalışan bir gurup numanisti gören fatih teşkilat mensupları ne olduğunu anlamaya çalıştı. Terbiyesizce bir gençlik başkanına saldıranlar protesto edildi o anda. kuran okunmasına aldırmadan bir kardeşlerine saldıran numanistler provake ediyorlardı ortamı. Hamdolsun Şenol bey bu rezil provekasyona uymadı ve bir masaya oturdu sessizce.
Numanist Provakatörler bu esnada görüntü alan gazetecilere saldırdı. hatta tekme tokat saldırdı ve gazeteciler terketti salonu. 

Ama sizler bugün birkaç kartel medyaının ağzı ile “kuran okunurken protesto olur mu” diyebiliyorsunuz yazık.

Bir haber kanalı 30 kişi diğeri 50 kişilik guruptu diyor. Ama korkudan titrediklerini, numan kurtulmuşun kaçmak zorunda kaldığını, ortalığın savaş alanına döndüğünü de ardından ekliyorlar. Yahu hiç sormazmısınız 30-50 kişi mi tüm bunları yaptı diye.

Kartelin bu yalanına inananlara yanarım. Dün akşam SP İstanbul iftarında Necmettin Erbakan’a ait olduğu idda edilen sahte bir telgraf okunana kadar herşey normaldi. Telgraf “Efsane başbakan Necmettin Erbakan” diye bitene kadar salonda bulunanların bir kısmı iftarını yapıyor diğer kısmı da namazlarını kılıyordu. İşte olaylar bu sırada patlak verdi.

Çakma telgrafta Necmettin Erbakan ismini duyan salonda bulunan yüzlerce davetli “Mücahit Erbakan ” sloganını atmaya başladı. Hatta öyle ki her masada en az 5-6 kişi sesi çıktığınca “mücahit Erbakan ” diyordu. Dün gece protestoya katılan 30-50 kişi değil en az 1600 kişiydi. Video kayıtlarında da bu mevcuttur zaten. Aklı olan görür.

İşte ne olduysa o anda oldu.

Numanist bir provakatör “Mücahit Erbakan ” diyen kalabalığa doğru eline geçirdiği bardağı tuzluğu fırlattı. Mücahit Erbakan diyen kardeşine saldıran provakatör salonun birbirine girmesinin sebebi oldu. Gelen bardağın kırılması ile parmağı kesilen bir genç kendini korumaya çalışırken devrilen masanın ardında parmağını sarmaya çalışıyordu.

Numanist provaköterler geceyi birbirine katmayı başardı.

Samet çevresinde 7 kişi olduğu halde Numanist bir Provakatörün arkadan gelip tekmelediği Ömer kardeşimizi görmedin mi video da fotolarda. Erbakandan gelen çakma telgrafın ardından ” Hocaya sadakat şerefimizdir” diye slogan atan Ömere saldıran Numanist provake etti dün akşam salonu.

Kardeşlerine saldıran edep yoksunu Numanistler salonda “Erbakan ” diyenlere saldırmaya başladığında salonun neredeyse tamamı artık “Numan İstifa” diye bağırıyordu.

Hele kürsüden ” Mücahit Erbakan” diyen yüzlerce davetliye ” buradakiler O… Ç… larıdır” diyen Numanist … İşte onun provakasyonu salonda yüzlerce davetlenin kürsüye doğru hareketlenmesini sağladı. Düşünsenize bu kadar provakasyona karşı hala edebini koruyabilen yüzlerce davetli..

Samet bizler protestoyu edebimizle gerçekleştirmeyi biliriz.

Ama o salonda “Mücahit Erbakan” diyen kardeşine bardak, tuzluk fırlatacak Numanist Provakatörler olacagını düşünmemiştik.

Ama o salonda “Hocaya Sadakat ” diyen kardeşine arkadan saldırp tekme atacak Numanistler olacağını düşünmemiştik.

Ama o salonda “Erbakan Nerede biz oradayız” diyen kardeşine kürsüden “o.. ç…ları ” diyebilecek bir Numanist Provakatör olacağını düşünmemiştik.

Yüzlerce genç tarafından günlerce organize edilen program wow otelin önünde hiçbir taşkınlığa sebep olmadan , kimseye saldırmadan, küfür etmeden gerçekleştirilirken içerde bir avuç Numanist Provakatörün salonu birbirine katıp ardından da polise kardeşinin gözüne biber gazı sıktıracağını düşünmemiştik.

Dün gece saadet Partisi İstanbul iftarında salonun yarısından çoğu hep bir ağızdan “numan istifa ” dedik. Bunu kaldıramayan numanı putlaştırmaya çalışan bir avuç numanist provakatör geceyi provake etti ve bu görüntüler ortaya çıktı.

İnşallah Hocamızın emrettiği kongre biran önce gerçekleşecek ve bu provakatörler putları ile aramızdan ayrılacaklar…

Tevfik YAZICILAR

22-08-2010

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.