OPTİMUM’DA “BABALIK ANLARI” FOTOĞRAF SERGİSİ

OPTİMUM’DA “BABALIK ANLARI” FOTOĞRAF SERGİSİ

Optimum Outlet AVM, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)’in “İlk İş Babalık” kampanyası kapsamında hayata geçirdiği “Babalık Anları” sergisini ziyaretçileriyle buluşturuyor. AÇEV’in İsveç Başkonsolosluğu desteğiyle gerçekleştirdiği sergi 22 – 29 Haziran tarihleri arasında Optimum’da ziyarete açık olacak.

İstanbul Optimum Outlet AVM, AÇEV ve İsveç Başkonsolosluğu’nun hayata geçirdiği iki ayrı ülkeden babalık manzaralarını buluşturan “Babalık Anları” fotoğraf sergisini ziyaretçileriyle buluşturuyor. AÇEV’in ilk olarak 22- 29 Haziran tarihleri arasında İstanbul Optimum AVM’de ziyarete açık olacak fotoğraf sergisi, sonrasında farklı lokasyonlara da taşınarak kitlelerle buluşacak.

Uzun yıllardır babaların çocuk bakımında ve gelişiminde sorumluluk üstlendiği “ilgili babalık” konusunda eğitim ve farkındalık oluşturma çalışmaları gerçekleştiren AÇEV’in bu yıl “İlk İş Babalık” Kampanyası’nı hayata geçirdi.

Kampanya kapsamında düzenlenen sergide, İsveçli fotoğraf sanatçısı Johan Bävman’ın ülkesindeki babaların, babalık izinleri boyunca çocuklarıyla geçirdikleri anları konu alan ve çeşitli ülkelerde sergilenen “Swedish Dads” (İsveçli Babalar) sergisinden seçilen fotoğraflarıyla birlikte, fotoğraf sanatçıları Ahmet Görsev ve Zeynep Sezerman’ın Türkiye’den farklı babalık manzaralarından kareler yer alıyor. AÇEV, bu sergiyle farklı kültürlerden “ilgili babalara” ve çocuklarına gündelik yaşamın içinden bir bakış sunarken, herkesi mevcut babalık ve erkeklik rolleri üzerinde yeniden düşünmeye çağırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.