Kudüs’te Haham İşkencesi

Kudüs’te Haham İşkencesi

Kudüs’te çok sayıda kadın ve çocuğu “kölelik şartlarında” alıkoyan haham gözaltına alındı

İşgalci İsrail polisinin Kudüs’teki bir komplekse düzenlediği baskında bir hahamın çok sayıda kadın ve çocuğu “kölelik şartlarında” alıkoyduğu ortaya çıktı. Kimliği açıklanmayan hahamın kurtarılan kadınlarıKudüs’te Haham İşkencesi çeşitli şekillerde cezalandırdığı, kazandıkları paralara da el koyduğu belirtildi.

İşgalci İsrail basını kurtarılan kadınların cinsel istimara maruz kaldığından şüphelenildiğini, bazı kadınların ise “cehennemin nasıl olduğunu öğrenmeleri” için ellerini ateşe tutmaya zorlandığını yazdı.

İşgalci  İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Kudüs’ün Geula Mahallesi’nde üç binadan oluşan bir komplekste çok sayıda kadın ve çocuğun “kölelik şartları” altında alıkonulduğu yönünde ihbar alındı. Yaklaşık 2 ay yürütülen gizli soruşturmanın ardından söz konusu komplekse İsrail polisince düzenlenen baskında 50 kadın ile sayıları belirtilmeyen, yaşları 5 ile 11 arasında değişen çok sayıda çocuk kurtarıldı.

TACİZCİ PAPAZ TEŞHİR EDİLDİ

Çevreyle izole edilen ve kreşi dahi bulunan söz konusu kompleksten sorumlu olduğu belirtilen 60 yaşındaki bir haham ile ona yardım eden 8 kadın gözaltına alındı. Kimliği açıklanmayan hahamın kurtarılan kadınları çeşitli şekillerde cezalandırdığı, kazandıkları paralara da el koyduğu belirtildi.

SÜRYANİ PAPAZA TERÖR TUTUKLAMASI

Haberlerde ayrıca, polisin kurtarılan çocukların da söz konusu haham tarafından istismar edilip edilmediğini soruşturduğu aktarıldı. İsrail polisi gözaltına alınan haham ile ona yardım ettiği belirlenen 8 kadının sorgularının ardından mahkemeye sevk edileceğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.