Asgari Ücrete Jest: 300 Gram Antep Fıstığı

Asgari Ücrete Jest: 300 Gram Antep Fıstığı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan 2020 yılı için açıklanan asgari ücret rakamını değerlendirdi. Açıklanan 2324 TL’nin yetersiz olduğun söyleyen Erbakan, Yeniden Refah Partisinin iktidara gelmeleri durumunda yüzde 50 zam yapacaklarını söyledi.

Hükümet tarafından açıklanan asgari ücret zammına Cumhurbaşkanının jest yapacağının açıklanması sonrasında bu jestin bekleneni karşılamadığını söyleyen Erbakan “Keşke jest sözü verilmeseydi, keşke emekçilerimiz boşuna hayal kurmasaydı. Milletimizin gözünde yüce bir dağ olan Cumhurbaşkanlığı makamı asgari ücretliye tamı tamına 300 gram antep fıstığı vererek milyonlarca insanımızı maalesef hayal kırıklığına uğrattı.” dedi

Asgari ücrete ilk senemizde yüzde 50 zam

Erbakan, “Ömerler ocağı, aziz Milletimizin tek kurtuluş kapısı olan Milli Görüş iktidarına az kaldı. Bizim iktidarımızda baba yiğitliği, fedakarlığı emekçiden veya işverenden, özel sektörden beklemeyeceğiz. Hükümet olarak kendimiz ‘babayiğitlik’ yapacağız. Asgari ücrete ilk senemizde %50, sonraki senelerde de mutlaka gerçek enflasyon oranının üzerinde zam yapacağız. Asgari ücretten vergi almayarak da hem işverenin, hem de işçinin yüzünü güldüreceğiz. Bu atılacak adımların maliyetini de borçla-vergiyle değil, ‘Milli Kaynak Paketlerimiz’ ile karşılayacağız.” şeklinde konuştu.

İşte o konuşma:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.