İşgalci İsrail’den Şeyh Raid Salah’ın tahliye talebine ret kararı

İşgalci İsrail’den Şeyh Raid Salah’ın tahliye talebine ret kararı.

İşgalci israil yargısının, 15 Ağustos 2017’den beri hiçbir gerekçe göstermeden gözaltında tuttuğu 1948 Filistin İslami Hareketi Lideri Salah’ın tahliye talebini reddettiği açıklandı.

Raid Salah’ın avukatlarından Halid Zabarka, 1948 Filistin İslami Hareketi Lideri Şeyh Raid Salah’ın tahliye edilip yargılama işlemleri tamamlanana kadar ev hapsinde tutulması talebinin Hayfa Sulh Mahkemesi tarafından geri çevrildiğini söyledi.

Zabarka, “Mahkeme, Salah’ın evinin bulunduğu Ummul Fehm dışında başka bir yer önermemizi istedi. Ayrıca halk ile görüşmesi ve basınla iletişim kurmasının da yasaklanacağını belirtti.” dedi.

Mahkemenin kararını “çok kötü” şeklinde değerlendiren Zabarka, bununla birlikte kararı görüşüp cevap vereceklerini aktardı.

Avukat Zabarka, ayrıca İsrail tarafının verdiği tepkilerin, gözaltı kararının siyasi olduğunu bir kez daha gösterdiğini vurguladı.

1948 Filistin İslami Hareketi Lideri Şeyh Salah, İşgalci israil polisinin 15 Ağustos 2017’de Ummul Fehm’deki evine düzenlediği baskınla gözaltına alınmıştı. İşgalci israil mahkemesi son olarak Salah’ın gözaltı süresinin bir sonraki duruşmanın yapılacağı 22 Mart’a kadar uzatılmasına karar vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.