Günlük – 21 Eylül 2012

Günlük – 21 Eylül 2012

21 Eylül 2012 tarihli Milli Gazete’nin son sayfasında bu ilginç haberle karşılaştım.

Haber “Buraya koyacak haber bulamadık da bunu sıkıştırdık” dercesine sırıtıyor. Neymiş efendim eşi çalışamayan bir bayan devletten destek almış da haşhaş ezerek para kazanıyormuş.

Bu haberin amacı nedir çözemedim. Kadınlarımızı iş hayatına mı teşvik ediyor, devletin müthiş! yardımlarını mı göz önüne seriyor yoksa haşhaş ezme işini mi tavsiye ediyor. Biraz daha dikkat ve ilgi lütfen…

Tevfik YAZICILAR
21.09.2012

 

21 Eylül 2012 tarihli Milli Gazete’nin Dış Haber sayfasında yer alan “Siyonist vahşet Gazze’de terör estiriyor” başlığı altında öyle ifadelere yer verilmiş ki anlamak mümkün değil.

Sayfa editörünün hiç okumadığı belli olan sayfada haberin başlığı ile ilk cümle birbirine zıt şeyler söylüyor.

“İsrail’in insansız uçaklarla Gazze’ye düzenlediği saldırıda 3 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.” sözleriyle başlayan haber belli ki bir ajanstan geçmiş ve Milli gazetede sayfayı hazırlayan olduğu gibi kopyalamış.

Bizler biliyoruz ki Gazze’de siyonist israil’in kurşunlarına hedef olan ve hayatını kaybedenler ölü değil şehittirler. Haberin devamında A.A muhabiri bile açıklamasında 3 kişi hayatını kaybetti diye haberi verirken Milli Gazete’nin 3 kişi öldü diyebilmesi ancak sayfayı hazırlayanın haberi okumamış olmasıyla açıklanabilir. Daha fazla dikkat rica ediyorum

Tevfik YAZICILAR
21.09.2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.