Günlük – 12 Eylül 2012

Günlük – 12 Eylül 2012

TUİK nedir bilir misiniz? Hani şu Türkiye İstatistik kurumu varya işte o. Başbakan ballandıra ballandıra TUİK verileri ile şow yapar hani. Öyle verileri vardır ki şaşar kalırsınız.

Bu gün okuduğum bir habere göre TUİK verilerini hazırlayanlar bile bu verilerin gerçekliğine inanmıyormuş. Komik değil mi.

Haberde ” Büro Çalışanları Hak Sendikası’nın (Büro Hak-Sen), Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) personeli ile yaptığı ankete göre çalışanların yüzde 36’sı verilerin doğruluğuna inanıyor.” deniliyor. Geri kalan çalışanların % 64 bile hazırladıkları çalışmaların gerçekliğine inanmadığına göre Başbakan artık boş övünmelerinden vazgeçmelidir diyecek oluyorum ama başbakan sever böyle verileri kendi istediği gibi kullanmayı, iyisi mi karışmayayın değil mi.

****

İşte size günün başlıklarından biri: “Coca-Cola Şirketi, 60 yılı aşkın bir süreden sonra ilk defa Myanmar’a Coca-Cola ürünleri sunuyor.”

Peki bu Myanmar neresi bilen var mı? Evet evet duyar gibi oluyorum Myanmar denilen yer ARAKAN’ın ta kendisi. Hani şu budist sapıkların katliam yaptığı ve müslüman kamuoyunun yardımlar organize ettiği, hatta Türk bakanların gidipte bu yardımları budistlere teslim ettiği ARAKAN.

Peki şimdi ne olmuş o topraklarda; Coco Cola 60 yıl aradan sonra bölgeye girmiş. Hemde kimin eliyle The Coca-Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent, kısacası bir Türkün hizmetiyle kan ağlayan Arakan’a emperyalizmin en büyük silahı olan Coca Cola giriş yapmış. Şimdi daha iyi anlaşılıyor mu bu budist rahiplerin kimin hizmetinde olduğu…..

****

AMK adlı gazete geçen hafta 48.978 adet satılmış, Milli Görüşün yayın organı olan Milli Gazetemiz ise 30.195 adet. Ne acı değil mi. Hatta YURT diye bir gazete varmış o da 57.068 adet satılmış. Hata nerede acaba ?….

Tevfik YAZICILAR

12 Eylül 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.