Günlük – 20 Nisan 2010

Günlük – 20 Nisan 2010

Günün en güzel haberi üniversite ev arkadaşım, dostum Tayfun Sinan’ın Tibet adını koydukları oğullarının dünyaya gelişi oldu. Beyzade biraz erken teşrif etti ama gelişini Hande-Tayfun çifti çok bekledi. Hayırlı bir evlat olur inşallah. Tekrar hoşgeldiniz dünyamıza Mehmet Tibet bebek…

Kadıköy’e Tibet bebeği görmeye giderken hastanenin karşısında spor salonu çevresinde DSP bayraklarını görünce bir an geçmişi anımsadım. Ne çok partiler eskittik kısa zamanda. Sanki daha dün gökleri kapsıyordu DSP nin yükselişi, hani yanında yer alan ANAP, ortalıkta dolaşan DYP. Hepsi bir bir kayboldular.

Kim derdi ki koca Başbakan Süleyman Demirelin DYP si bir gün tarihin tozlu yaprakları altında kaybolacak. DYP artık yok…

Bir Ecevit efsanesi vardı bu ülkede ve onunla anılan bir DSP. Ne kısa sürede geldi ve geçti koca DSP.

Ya Anap, evet evet Anap’a ne demeli. Hani 7 den 70 e herkesin sevgilisi olan Özal’ın partisi. Ne çok Tayyip Erdoğan ve AKP sini çağrıştıryor. Sahi Özal da bir dönem Milli Görüşcüydü değil mi, tıpkı Tayyip gibi. Bugün Anap’ında esamesi okunmuyor. Tıpkı yıllar sonra AKP nin siyaset sahnesinden yok olması gibi o da bugün yoklara karışmış durumda. Eskiler işte…

Saadet Gençlik Kolları Gençlik Şöleni düzenlendi bugün Ankara’da. Artık yaşlandığımız için gidemedik, bizi genç kabul etmiyorlar artık. Bu güzel günü TV başında TV in canlı yayını ile takip etmek nasip oldu.

Efsane Başbakan Prof Dr Necmettin Erbakan oturduğu koltuğundan karşısında kendini dinleyen bir avuç gençliğe günümüzün en büyük sorununu tespit ettiğini analatan “Heyecan laazımm”, ” Heyecan lazııım” , “Heyecan laazımm”, seslenişini yapıyordu.

TV5 in amatör kameramanı böyle güzel ve anlamlı bir programda salonun dolu ve hıncahınç kesimini değilde boş koltukları, uyuyan,cep telefonu ile oynaşan gençleri göstermeye çalıştıkca canlı yayın seyretmenin hata olduğu kanısına vardım. Hele ki bu güne kadar TV5 ekranlarında hiçbir maç TV nin sağ üst köşesinde skorları ile yer almazken Prof.Dr Necmettin Erbakan sözüne başladığında Fenerbahçenin maç skorunun TV canlı yayınında bulunması da bana sadece “yuhhh” dedirtti.

Sanırım hala profesyonel olmayı beceremiyoruz. Yada birileri hala art niyetle hareket ediyor. Herşeye rağmen Erbakan Hocamızın performansı hala gençlere taş çıkarıyordu. İnancı ve idaalleri uğruna fedakarlık yapan Milli Görüş’in Lideri Prof.Dr Necmettin Erbakan’ın yani Savunan Adam’ın İnancı ve ideaalleri uğruna fedakarlık yapabilen bir gençliğe öğütlerini ve SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un anayasa değişikliği hakkındaki düşüncelerini bizlere ulaştıran TV5 ‘e yine de teşekkür ederiz.

 

Tevfik YAZICILAR 

20 Nisan 2010

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.