Günlük – 12 Eylül 2019

Günlük – 12 Eylül 2019

Son günlerde yine aldı beni bir gülme gidiyor. Anlı şanlı haber sitelerimiz öyle haberler yapıyor ki gülmemek elde değil. Gerçi komik olan haberin sunuluşu mu yoksa kendisi mi bilemiyorum ama gerçek şu ki birileri bizimle dalga geçiyor.

Haber şöyle;  “Erdoğan’dan ‘whatsapp’ talimatı: Ortak grup kurulacak.” Yok yok şaka değil, aynen haber bu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesine davet etmiş, oturup konuşmuşlar ve sonuç olarak ortak whatsap grubu kurma kararı almışlar.

Şimdi bu haberi okuyunca neresine güleceğimi bilemedim gerçekten. Cumhurbaşkanı tutmuş Büyükşehir Belediye Başkanlarını davet etmiş, koca koca adamlar biraraya gelince aldıkları en önemli karar aralarında bir whatsap grubu kurmak olmuş yetmemiş basın sorumluları da bu haberi almış basına servis etmiş.

Bak bak bakk ne büyük başarı değil mi. Haaa yetmezzz bir de anlı şanlı haber siteleri bu rezaleti manşete çıkarken Erdoğan’ın talimatı olarak sunmuşlar. Ağa siz hangi kafayı yaşıyorsunuz yaa. Altı üstü bir whataspp gurubu için mi buluştunuz orada. Biz mi çok fazla şeyler bekliyoruz sizlerden bilemiyorum.

 

Günün ikinci haberi ise ağlanacak halimize gülme haberleri kategorisinde aslında. Haber kısaca şu; Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde devletin iç ve dış borçlanma işlemlerinin daha etkin yürütülmesi amacıyla Borçlanma Genel Müdürlüğü oluşturuldu.

“Ne dedin, ne dediin duyunu umimiye hortlamış mı dedin” diyecek olanlara baştan söyleyeyim aman böyle şeyler demeyin. Nitekim Damat beyin yönettiği Hazine ve Maliye Bakanlığındaki bu değişiklik Resmi Gazete’de yer alan 45 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile gerçekleştirildi.

Bak bak bak… İç ve dış borçlanmayı daha etkin başarabilmek için oluşturulan bu anlı şanlı genel müdürlüğün ismi de “Borçlanma Genel Müdürlüğü” olarak belirlenmiş.

Olay ne; borçlanacağız ama nasıl, daha etkin bir şekilde daha fazla ve daha organize borçlanacağız.

Kime; Hem içte hem dışta dahili ve harici Siyonist kalpazanlara. Kısacası tıpkı o, duyunu umumiye gibi bu müdürlükte halkın ümüğünü sıkıp Siyonist kalpazanlara faiz yetiştirmek üzere kurulmuş oldu. Belki de tek farkı bu kurumun başında Damat beyin olmasıdır.

Tabii diğer yandan böylesine alçak ve rezilce bir durum bile bizlere, gel gör ki öyle şirin ve masum veriliyor ki haberi okuyunca bu işi büyük bir başarı olarak görüp “aaa ne güzel yaaa” diyoruz.  Haberi görünce elin siyonisti şampanyasını patlatırken bizim gariban liberal İslamcı oy potansiyeli de ayranını yudumluyor ohh miss sesleri eşliğinde. Hadi gel de gülme ağlanacak halimize…

 

Tevfik YAZICILAR

12 Eylül 2019

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.