Erbakan’a bir sansür de TV5’ten!

Erbakan’a bir sansür de TV5’ten!

Fatih Erbakan röportajlarını yayınlamayan TV5, şimdi de bu röportajları yapan İstihbarat Şefini görevden aldı.

Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatından sonra Milli Görüş’ün MİLKOLARI ve kurumlarında oğlu Fatih Erbakan’a yönelik sansür hız kesmeden devam ediyor. Sansürlerin sonuncusunu TV5 gerçekleştirdi.

YAYINLANMAYAN RÖPORTAJLAR!

Saadet Partisi İstanbul İl Kongresi’nde üstü çizilerek konuşturulmayan Fatih Erbakan’la röportaj yapan TV5, gelen baskılar sonucu röportajı vatandaşlarla yapılan röportajların arasına sıkıştırıp öyle yayınlamıştı.

Ardından Uluslararası İYFO toplantısında TV5 ekibinin yaptığı röportajı yayınlamayan TV5 yönetimi, TASAM’ın Milli Görüş’ün yeri doldurulamayan Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a “Devlet adamı” ödülünü verdiği toplantıda Dr. Fatih Erbakan’la da röportaj yapmıştı.

Nasıl olduysa bu röportaj da TV5 tarafından rafa kaldırılıp yayınlanmadı.

TEVFİK YAZICILAR GÖREVİNDEN ALINDI

İYOF toplantısında Dr. Fatih Erbakan konuşma yaptığı esnada konuşmasının tercümesini yarıda bırakan simultane tercüman rezaletini ortaya çıkaran ve bunu yorum haber olarak ivedihaber’de de yayınladığımız TV5 İstihbarat Şefi Tevfik Yazıcılar da görevinden alındı.

TV5’in de bağlı bulunduğu Anadolu İletişim AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Budak’ın oğlu İYFO Genel Başkanı Muhammet Musa Budak’ın ricasını dikkate alan TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Geçer, tarafından Tevfik Yazıcılar’ın görevden alınmasına gerekçe gösterilen İYFO rezaleti çok konuşulmuştu.

Daha önce yaptığı haberlerden ötürü Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk tarafından bile tebrik ve takdir alan Tevfik Yazıcılar, gelen baskılar üzerine geçtiğimiz ay rahat haber üretemediği gerekçesi ile Mustafa Geçer’e istifa etmek istediğini belirtmişti. İstifa talebi Mustafa Geçer tarafından ‘kendisinden ve başarılı çalışmalarından memnun oldukları ve istifasının kabul edilmeyeceği” gerekçesi ile geri çevrilen Yazıcılar, İYFO yetkililerinin Mustafa Geçer’den ricası üzerine dün öğlen saatlerinde görevinden alındı.

İvedihaber’e konuşan Tevfik Yazıcılar, Mustafa Geçer’in gerekçe olarak yukarıda yazdığımız sebepleri gösterdiğini söyledi.

TV5’in ve Milli Görüş Kurumlarının Dr. Fatih Erbakan’a sansürü nereye kadar devam edecek bekleyip göreceğiz.

İvedi Haber

http://www.cafesiyaset.com.tr/erbakan-a-bir-sansur-de-tv5-ten_237745.html

https://www.gazeteciler.com/haber/fatih-erbakana-bir-sansur-de-tv5ten/202821

https://www.medyaradar.com/tv5ten-fatih-erbakana-bir-sansur-haberi-76451

https://www.ilkehaber.com/haber/tv5den-fatih-erbakana-sansur-20262.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.