Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN Özel Oturumu

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN Özel Oturumu

6. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısının ikinci günündeyiz. Dün tüm gün takip ettiğim toplantıda dünyanın birçok ülkesinden gelen devrimci gençler yaşadıklarını ve ülkelerindeki son durumu anlattı. Ve nihayet babasının oğlu dünkü toplantıya damgasını vurdu.

Dr Fatih ERBAKAN dün akşam “Prof .Dr. Necmettin ERBAKAN özel oturumu” nun davetlisi olarak mikrofonu aldı eline. Yıllardır babası merhumun özel önem verdiği iki kuruluştan biri olan IYFO’da aynı O’nun gibi adeta babasının oğlu olduğunu ortaya koyarcasına hitap etti programın konuklarına.

Siyonizm’i ve Cihat’ı öyle anlattı ki salonda bulunan herkez babası konuşuyor zannetti. Öyle ki simultqne tercüme yapanlar isyan etti. Hatta utanmazca arapca tercümanı çeviri yapmayı bile bıraktı. İngilizce çeviri yapan bayanın sesi duyuldu ardından “Yahu Bir buçuk saatte Siyonizm anlatılmaz ki” diye inledi. Ve ekledi ” Tamam o yorulmuyor, ayakta ve hiç durmadan konuşuyor. Ama biz yorulduk, bu kadar konuşmaya yetişemiyoruz.”

Ne yazık ki üzülerek bu sabahta dün terbiyesizce çeviri yapmayı bırakan aynı tercümanın görev yaptığını gördüm. Organizatörler maalesef bu terbiyesizliğe bir müdahale etme zahmetinde bulunmamışlar. Aslında merak ediyorum burada konuşan ve konuşması uzun süren bir Vehbi KOÇ, bir KILIÇDAROĞLU veya devlet BAHÇELİ olsaydı o tercüman çeviriyi yarım bırakabilir miydi. Yada organizatörler o çevirmeni iki dakika daha orada tutar mıydı. Malesef bizim yöneticilerimiz bu kadar basiretsiz…

Not: Yönetici olarak geçinen kişilerin utanmadan ERBAKAN’a konuşmanı kısa kes notları göndermesi ise tam bir rezaletti aslında…

 

Tevfik YAZICILAR

21 Aralık 2011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.