Balıkesir Genç İHH’nın Gündemi Özgür Kudüs Oldu

Balıkesir Genç İHH’nın Gündemi Özgür Kudüs Oldu

Genç Aktivistler Genel Koordinatörü Tevfik Yazıcılar, Balıkesir Genç İHH’nın canlı instagram yayınında konuğu oldu ve “Kudüs’ü anlamak için neler okumalıyız” başlığı altında Balıkesir Genç İHH Eğitim Sorumlusu Rana Yıldız’ın cevapladı.

Kudüs’te yaşananlar hakkında gerçek bilgilere sahip gençlerin çoğalmasını ve gençlerin bilgilere okuyarak daha detaylı ulaşabileceğini belirten Tevfik Yazıcılar, Özgür bir Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa hakkında yapılması gereken okumaları sıralayarak kitap önerilerinde bulundu.

Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın Müslümanların önemli meselelerinden olduğuna işaret eden Yazıcılar, “Orası bizim ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz ve üçüncü haremimizdir. Yıllarca oraya yönelip secde ettik.” dedi. Yazıcılar, Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Peygamber’in miraca çıktığı Beyt’ül Makdis’i bünyesinde barındıran Kudüs’ün saldırı altında olduğunu anımsatarak, işgal ve yıkılma tehlikesi altında yaşamaya çalışan bir avuç Müslüman’ın hayatları pahasına Kudüs’ü savunduklarını vurguladı.

Yazıcılar, Kudüs’ün kurtulması için söylemden eyleme geçilmesi gerektiğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.