AKP – CHP Elele, Türk Gençliği Kumar ve Alkol Batağına.

AKP – CHP Elele, Türk Gençliği Kumar ve Alkol Batağına.

Şimdi ne alakası var AKP ile CHP’nin dediğinizi duyar gibiyim. Size bir reklam repliği ile cevap vereyim “Yok birbirlerinden farkları”.

Biri alkolü ve kumarı yaygınlaştırmak için Hükümet koltuğunda alkolizmin yolunu açar ve şarapçılığı destekler, kumarın önünü açmak için sözde Milli Piyango İdaresine kolaylıklar sağlar.

Diğeri alkolü ve kumarı yaygınlaştırmak için Belediye Başkanlıkları koltuklarında alkolün ve kumarın destekçiliğine soyunur.

Gerçi hakkını yememek gerek, CHP ile AKP arasında ufak bir fark var. CHP’nin alkol ve kumarla ilgili bir sorunu yok her şekilde alkolik ve kumarbaz bir nesilden rahatsız olmaz. AKP ise alkole ve kumara karşı görünerek, karşısındaki insanları oy deposu olarak görür ve el altından çıkardığı kanun ve yönetmeliklerle alkolik ve kumarbaz bir nesil yetişmesini sağlamak için elinden geleni yapar. Aslında şimdi buradan bakınca epey büyük bir fark var aralarında. Sonuçları aynı olsa da yolları farklı.

Nereden geldim bu sonuca diye soruyor musunuz. Bir mail aldım, CHP’li Kadıköy Belediyesi 22-23-24 Haziran tarihlerinde “Kadıköy Çarşı Festivali” düzenliyormuş. Afilli bir afiş hazırlayıp göndermişler.

Neymiş efendim “Geçmişten günümüze İstanbul’un en önemli bölgelerinden biri olan Kadıköy’ü; alışveriş, eğlence ve kültür-sanat aktivitelerini içeren, uzun soluklu bir festival yaşamı ile buluşturmayı” hedefliyorlarmışmış. Surp Takavor Kilisesi Önünde başlatacakları eğlencelerin sponsorları ise Efes Pilsen ve Nesine. com sitesi imiş.

Peki kim bunlar; biri alkolik hareketin öncüsü Efes Pilsen diğeri kumarbaz gençliğin mimarı nesine.com. Biraraya gelmişler CHP’li belediyenin kolları arasında, çarşaf çarşaf afişe bastırılarak Kadıköy’ün gençlerine kumar ve alkolü sevdirmeye çalışıyorlar.

Tipik CHP belediyeciliği de bu rezalete kol kanat geriyor ve Kadıköy’ü bu rezilleğe mekan ediyor.

Belediyecilik adına düzenlenen etkinliklere bir alkol firması ve kumar sitesinin sponsor olması o bölgenin halkına apaçık hakarettir aslında. Gençleri bu bataklaktan korumak ve kollamakla mükellef belediye birimlerinin bu rezalete aracı olmaları nasıl değerlendirilebilir bilemiyorum.

Ne hallere düştük.

Dindar Nesil açıklamaları yapan AKP Hükümeti Türkiyeyi 35. Bağ ve Şarap Festivaline ev sahibi yaparken, işi belediyecilik olması gereken CHP’li başkanlar biracılar ve kumarcıların afişleri ile semtini donatıyor. Olan yine gencecik insanlarımıza oluyor.

Aslına bakarsanız alkol batağına düşen , kumar illetinden perişan olan halkımızın şu elele vermiş ülkeyi sata sata bitiremeyen AKP – CHP yöneticilerine bir ders verme zamanı geldi de geçiyor bile…

 

Tevfik YAZICILAR

20 Haziran 2012

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.