THY’nin İsrail Dostluğu Şaşırtıyor…

THY’nin İsrail Dostluğu Şaşırtıyor…

Filistin’e gitmek isteyenlere ucuz bilet temin etmemek için elinden geleni yapan THY şimdi ise işgalci İsraillilere indirim imkanı sağlamak için düğmeye bastı.

Dünyanın birçok güzergahında indirimli biletler sunan THY konu Filistin olunca hep suskun kalıyor. Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmek için yola çıkacak olanlara yüksek fiyattan bilet satışları yapan THY’nin İşgalci İsrail’in en büyük bankalarından Bank Hapoalim ile ortak bir uçuş mili kredi kartı çıkarmak için anlaşma imzalaması şaşırttı.

Şalom’da yer alan habere göre, Bank Hapoalim’in kredi kartı kuruluşu IsraCard ve THY’nin ortaklığıyla basılacak olan kart ile sık uçan İsrailli yolculara indirim imkanları sağlanacak.

İşgalci İsrail’in havayolları olan EL-AL’dan sonra ülkede en çok tercih edilen hava yollarından biri olan THY, 2017 yılında İsrail’e ve İsrail’den başka ülkelere bir milyondan fazla yolcu taşımış olması ise dikkat çekici başka bir konu.

Kudüs turları yapan Türk firmalarının Filistin uçak biletlerinin pahallılığından şikayet ettiği bir zamanda işgalcilere indirim yapacak olan bu anlaşmanın imzalanması Türk hava Yollarının yönetiminde işgalci dostlarının sözlerinin mi geçtiği tartışmasını başlattı.

Barbaros Kandemir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.