Messi Hakkında Her Şey

Messi Hakkında Her Şey 

Doğuştan gelen ve hayranlık uyandıran yeteneğiyle Arjantinli futbol efsanesi Leo Messi’nin ilham veren öyküsü ve oyununun güzelliği, Jordi Puntí’nin eğlenceli anlatımıyla Messi Hakkında Her Şey’de! Epsilon’dan çıkan Messi Hakkında Her Şey adlı kitabında Puntí, Mozart ve Picasso’ya benzetilen futbolcunun oyunundaki güzelliği, hırsı, dehayı ve takıntıyı kelimelere döküyor. 

2022 yılında koleksiyonundaki tek eksiği tamamlayarak Dünya Kupası’nı kaldıran “yeşil sahaların uzaylısı” Leo Messi tekniği, başarıları, çalımları ve golleriyle futbol tarihini sarsmaya devam ederken Epsilon, Jordi Puntí’nin kaleme aldığı Messi Hakkında Her Şey’i Türkiye’deki okurlarla buluşturuyor. 

Leo Messi on üç yaşında F.C. Barcelona’ya katıldığından beri futbolculuk boyutu büyüyerek tüm zamanların en iyisi hâline geldi. Herkes Messi olmak istiyor; onun forması en çok satılan forma, onun golleri YouTube’ta en çok izlenen video… Leo Messi bizi birçok kez mutlu etti ve Messi Hakkında Her Şey de bu mutluluğu, tamamlama ve uzatma girişimidir.

Rosario’da bir çocukken attığı ilk gollerden serbest vuruşları nasıl kullandığına, Cristiano Ronaldo ile rekabetinden Barça’daki takım arkadaşlarıyla ilişkisine, bireysel rekorları ve ödüllerinden tarihi golleri tekrarlama kolaylığına kadar her bir bölümün merkezinde onun figürü yer alıyor.

Çağdaş Katalan edebiyatının en umut verici yeni seslerinden biri olan Jordi Puntí eğlenceli, duygusal ve analitik düzyazısıyla bize Messi’yi izleme ayrıcalığını yeniden yaşatıyor. Herkesin aklında ise şu sorular geliyor: Messi emekli olduğunda futbol nasıl olacak? Ve Messi’den sonra biz nasıl olacağız?

Jordi Puntí’nin yazdığı, Sude Boynuince’nin Türkçeleştirdiği Messi Hakkında Her Şey, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

JORDI PUNTÍ HAKKINDA

Jordi Puntí yazar, çevirmen ve İspanyol ve Katalan basınına düzenli olarak katkıda bulunan bir isimdir. Punti, çağdaş Katalan edebiyatının en umut verici yeni seslerinden biri olarak kabul edilmektedir. İlk öykü kitabı Pell d’armadillo 1998 yılında yayımlandı ve Serra d’Or Eleştirmenler Ödülü’nü kazandı. Aynı zamanda Lost Luggage adlı romanın da yazarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.