Günlük – 27 Ekim 2009

Günlük – 27 Ekim 2009

Kim demiş Esenler’de düzgün balık pişiren yer yok diye. Dün akşam Ayazma’da Yeşil Camii yanında ki balıkcıya uğradık. Yıllardır balık satışı yapan arka tarafında da küçük bir yeri olan bu işyerinin önünden geçer gideriz. Sonunda bir deneyelim dedik. Ne iyi yapmışız. Calışanlarının kılık kıyafeti ile müslüman olduklarını hemen anlayabileceğiniz bir yer burası. Ve hamsiyi öyle güzel kızartıyorlar ki ne Sarıyer’e nede Bakırköy’e gitmeye gerek kalmıyor. Dedim ya dün keşfettik burayı ama bugün yine balık yemeye buradayız işte. Esenler’de oturanlara tavsiye ederim, dilerseniz pişirtir oturur yersiniz, dilerseniz pişirtir paket yaptırır ya da taze balık satın alabilirsiniz.

***

Akşamımız Atışalanı Kemer çay bahçesi tesislerinde geçti. İşletme sahibi İbrahim abimiz sağolsun nargileyi bozdukları ve bu yüzden arkadaşlarımızın gelmediği uyarısını dikkate aldı okkalısından bir nargile ikram etti bizlere. Nargile bir yana bu akşam burada olma amacımız geçen hafta yapmayı planladığımız Alternatif Yılbaşı programının detaylarını konuşmaktı. Kalbalık bir ekiple neler yapılacağını istişare ettik. ( Programın yapılmasına her ne kadar hala karşı olsam da ) Programı şuan görünen o ki Esenler Yüksel Düğün Salonunda gerçekleştireceğiz.

***

DTP İstanbul’da şow yapmaya hazırlanıyomuş. Başbakan her ne kadar “şimdilik Avrupadan gelecek kafilenin gelişi ertelendi” dese de elbette bu şimdilik zamanı bitecektir. Sanırım yine birileri bir yerlerde düğmelere parmağını götürdü. Açılım fedaileri Diyarbakır’da gövde gösterisi yaptı, ardından Elazığ’da Milliyetçiler Açılımcılara meydan dayağı çekti. MHP – DTP gerginliği yavaş yavaş sokaklara taşmaya başladı. Linç girişimleri, gövde gösterileri birbirine karışmış durumda.

Aynı anda düğmeye basanlar karambolde bir de üniversitelere dokunalım dediler anlaşılan. Hacettepe Üniversitesinde bir grup solcu polisle çatışmaya girmiş bugün. TV de polisleri gördüm okul bahçesinde öğrencilerle cedelleşen, gazlar savuran, tazyikli sular sıkan. Meğer bir polis bıçaklanmış olaylarda. SOL-Polis gerginliği yavaş yavaş üniversitelerde hortlamaya başladı.

Hani postmodern darbe şahidi olmasam, Ergenekon diye bir duruşmayı seyretmemiş olsam Türkiye’de birileri yeniden silahlı darbe hazırlıklarına başladı zannedeceğim. Halbuki artık Turuncu Devrimler, Mor Devrimler yada Sarı Devrimler moda dünyada. Herşey değişti. Sahi bu hazırlık Türkiye’de bir Sarı Devrime olmasın. Malum Sarıgül siyasi turlara başladı. Hazır Başbakan İsrail’e göstermelik efelikler yaparken, hazırlanacak ülkede bir Sarı Devrim inşa etme çalışmaları mıdır acaba bunlar. Neden olmasın…

 

Tevfik YAZICILAR 

27 Ekim 2009

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.