” Genel Merkez sizi dinliyor ” mu acaba ? 

” Genel Merkez sizi dinliyor “ mu acaba ?

Önce İstanbul İl Başkanı görevinden azledildi, ardından İzmir, Diyarbakır, Ordu, vs… Sonuç olarak bir bir teşkilatlar feshedildi. Ne yazık ki bu feshedilen teşkilatlar hep son seçimlerde en yüksek oyları alan illerimiz. Ne yazık ki bu feshedilen teşkilatlar hep çevrelerinde “Erbakancı”diye bilinen il başkanlarımız. Malesefki “Numancı” olarak adlandırılan ve seçim bölgelerinde en az oyu alan illler ve il başkanları değiştirilmek şöyle dursun sürekli pohpohlanır hale geldi.

Daha düne kadar “Erbakan” ın gazetesi diye eleştirilen, Erbakandan başka kimsenin haberi yok diye yerden yere vurulan Milli Gazete bugün Erbakandan değil bahsetmek, katıldığı toplantılar hakkında en küçük haber yapmak isterse eleştirilir oldu. Numan Kurtulmuş haberleri ise dün Erbakana yapılan eleştirilere inat sayfa sayfa gazetede yer alırken ve gazetemiz “Numan Kurtulmuş basın bültenine” çevrilirken kimsenin sesi çıkmaz oldu.

Şimdi bir kongrenin daha arefesindeyiz. Öyle ki Taha Akyol Genel Başkanımızla yaptığı görüşme sonrası 30 Haziranda gazetesindeki köşesinde bu kongre hakkında Numan Kurtulmuş’un yorumunu“Bana Sayın Erbakan’ın hiç müdahalesi olmadı ama partimiz üzerinde bir ‘Erbakan vesayeti’ olduğuna dair kamuoyunda bir algı var. Kongremizde bu algıyı kaldıracağız. Hem söylem, hem kadro olarak!” şeklinde yansıttı. Ne Genel Başkanımızdan nede Genel Merkezimizden bu güne kadar da bir yalanlama gelmedi bu hususta. İşte Ordu İl başkanımız Erkan TEMİZ’in de, Diyarbakır İl Başkanımız Fesih BOZAN’ın da, İstanbul İl Başkanımız Sadrettin KARADUMAN’ın da bir bir görevden alınmalarının sebebi budur. 

Partimize zarar gelmemesi için, tüm parti kademeleri ile istişareler sonucu ( Erbakan hocamıza kadar ) tüm olayları aktarıp istifa eden Fesih BOZAN ve Sadrettin KARADUMAN abimiz her ne kadar görünüşte doğru yapmış olsada, asıl partimizin geleceğine zarar gelmesin diyerek tabanın sesine kulak vermeyen Genel Merkez tarafından, görevden alınan ve yapılan yeni kongrede kongre üyelerinin çoğu tarafından yeniden başkan seçilen buna rağmen Genel Merkez tarafından tekrar görevden alınan ve ardından mahkemeye başvurarak Genel Merkeze başkaldıran Sayın Erkan TEMİZ daha doğrusunu yapmıştır gibi geliyor bana.

Bir Genel merkez tabanının sesine kulak tıkar ve Akepeleşmeye başlarsa zaman içersinde Milli Görüşe veda eder. Büyüklerimiz bilirki daha önce bizler buna benzer bir durumu yaşamış ve içimizden AKP gibi bir parçanın ayrılmasını seyretmiş durumdayız. Daha dün Abdullah Gül, Bülent Arınç, Tayyip Erdogan gibi Milli Görüşe hizmet eden insanlar “Erbakan’a Rağmen” hareket etmeye başladığında “Erbakan hocamız bilmiyor mu”, “Bakın bunlara Erbakan hocamız ses çıkarmıyor”, “Erbakan hocamızın yolundan asla ayrılmazlar”, …. yı Erbakan seçmedi mi ?” terennümüne başlayanlar bugün de “Erbakan’a Rağmen” atılan bu adımlarda aynı türküleri söylüyorlar.

Bizler şunu biliyoruz; atamız son padişah Vahdettin nasıl ki Mustafa Kemal Atatürk’ü vatanı kurtarmakla görevlendirirken onun vatanı kurtarabileceğini ancak imparatorluğa verebileceği zararıda biliyorduysa bugün Prof Dr Necmettin Erbakan’da aynı durumdadır. Zorunluluktan değil ama gereklilikten Genel Bakşan atamış ve şimdi de bu atamasının ardında durmaktadır. Açık olan durum şudur ki, atadıkları kendisini artık tanımamakta ve vesayetine son vermek istemektedir.

Sayın Erkan TEMİZ ve yönetimi gibi güzel insanlar ve yönetimleri tabanları ile dik durarak ““Hıristiyan Kulübü, İslam NATO’su, İslam dinarı” gibi Erbakan’ın eskiden de içi boş olan laflarını Kurtulmuş’tan hiçbir zaman duymadık.” diyen Taha Akyol gibi yazarlara Milli Görüşcülerin bu partinin kapısından kovulsa bacasından geri gireceğini hatırlatacaklardır.

Güzel insan Nihat TOPCU’nun da mesajında yazdığı gibi “Erbakan’ı canlı yayında eleştirmek Genel Başkanımıza “mübah” ama teşkilatlardan her hangi birisleri “ben böyle düşünmüyorum” dediklerinde “haram”…” şeklini aldığı bu günlerde tarihe not düşebilen Milli Görüşcülere selam olsun.

—————————————-

Tevfik YAZICILAR
( Saadet Partisi İstanbul Tanıtım Komisyonundan Genel Mekezinin emri ile azledilen bir Milli Görüşcü…)

İlgili Konular

Saadet Partisi Kongre İçin Sizi Dinliyor: https://www.milligazete.com.tr/haber/1144991/saadet-bu-sefer-kongre-icin-dinliyor

Taha Akyol’un “Erbakan’ın Vesayetine Son” adlı yazısı: https://altsayfa.com/erbakanin-vesayetine-son/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.