Doğaya Dönüşte Başucu Rehberi: Alaca

Doğaya Dönüşte Başucu Rehberi: Alaca

Şehir hayatının temposundan yorulan metropol insanının 21. yüzyılda aradığı en büyük çıkış yolu; doğaya dönüş. Her geçen gün şehir hayatından toprağa dönen insanların hikayeleri artarken; Yücel Sönmez ve Bahar Gökten, ‘Alaca’ adını verdikleri kitapla hayatın özünün sadeliğiyle toprağı, havayı, suyu kısaca tüm doğayı anlatan bir rehber ortaya koyuyor.

Yücel Sönmez ve Bahar Gökten’in kalemiyle okuyucuyla buluşan Alaca, adım adım doğaya dönüşün hikayesi. Sönmez ve Gökten, şehir hayatıyla ve bu hayatın getirdiklerini sorgulamaya başlayanlara, konuyu 360 derece ele alan ve her bir adımda okuyucuya yön gösteren bir rehber hazırladı.

“İstediğimiz her şeye hızlıca ulaşabilmek ve sahip olmak için çaba harcadığımız şeylerden çabucak sıkılmak, şehir hayatının bize ister istemez kabul ettirdiği bir olguya dönüştü. Bizler de doğrusunun bu olduğunu düşünüp, keşmekeşin bizi düşürdüğü durumlara boyun eğmeyi öğrendik. Ama aslında doğrunun bu olmadığının farkına varıp ona göre hareket etmek için hiç de geç değil” diyerek kitabın hayata geçmesine neden olan felsefeyi anlatan Yücel Sönmez, kitabın rehber olduğu kadar da ilham verici olduğunu söylüyor. Bahar Gökten, “Gönlünü doğaya kaptırmış insanlara yol göstereceğini düşünüyoruz” diyerek kitaptaki doğayla iç içe yaşamayı kafasına koymuş okuyucunun bu kararı neden verdiğinden, nerede yaşayacağına, hangi bitkilerle ekim yapacağına, hangi mevsimde neler ekebileceğine kadar pek çok bilgiyi doğruluyor.

Alaca, şehir hayatının neden sorgulanmaya başladığını, doğaya dönen insanın maddi ihtiyacını, yer seçimlerini, hangi eşyalara ihtiyacı olduğunu, ekolojik dengeyi bozmadan toprak ve doğada yapılabilecek üretim çalışmalarını akıcı bir dille anlatıyor.

ALACA – Adım adım doğaya dönüşün hikayesi 

Yazar: Yücel Sönmez – Bahar Gökten

Yayın koordinatörü : Tiraje Erginer Önder

Yayına Hazırlayan: Coşkun Şen

Yayınevi: Hürriyet Kitap

Türü: Kişisel Gelişim

Cilt Bilgisi: Amerikan Cilt

Kağıt Bilgisi: 85 gr. Arctic

Basım Tarihi: Ağustos 2018

Basım Bilgisi: 1. basım

Sayfa Sayısı: 235 sayfa

Kitap Boyutları: 13,5 x 21 cm

ISBN No: 978-975-314-110-9

Etiket Fiyatı: 34 TL

Çıkış tarihi: Ağustos 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.