Bırakın Çalışanlarım Sörf Yapsın

MİLYONLARA İLHAM VEREN İŞ İNSANI VE SÖRFÇÜ: BIRAKIN ÇALIŞANLARIM SÖRF YAPSIN

Efsanevi dağcı, iş insanı, çevreci ve Patagonia şirketinin kurucusu Yvon Chouinard’ın uzun zamandır beklenen kitabı “Bırakın Çalışanlarım Sörf Yapsın” The Kitap Yayınları etiketiyle raflarda kitapseverlerle buluşmak için yerini aldı. 

Dünyanın en saygın ve çevreye karşı sorumlu şirketlerinden birinin kurucusu olan Yvon Chouinard, yeni kitabında doğa ve doğa sporlarına olan sevgisini, şirketi Patagonia’nın başarısını nasıl uzun vadede sürdürülebilir hale getirdiği anlatıyor. Hem girişimcileri hem de doğa ve sporlarına merak duyanları etkileyecek bir kitap.

Değerlerini daima kazanacağı paranın önünde tutan, kârının belli kısmını düzenli olarak çevre çalışmalarına aktaran ve başka şirketleri de buna teşvik eden, çalışılacak en iyi şirketler listelerinde kendine her zaman yer bulan, ürünlerini mümkün olan en uzun süre dayanacak şekilde üretmek için çaba gösteren, müşterilerine zamanla yıpranan ürünleri nasıl onaracaklarını öğreten, alışveriş çılgınlığı günlerinde satın alınacak her bir ürünün doğaya zararını hatırlatmayı görev edinen sıra dışı bir marka: Patagonia.

Bu markanın ve alışılmadık felsefesinin arkasındaki sıra dışı isim ise: Yvon Chouinard.

Efsanevi dağcı, iş insanı Yvon Chouinard, dünyanın en saygın ve çevre dostu şirketinin kuruluşundan bugüne uzanan hikâyesini, aktivizm anıları ve liderlik yaklaşımıyla harmanlayarak okura sunuyor. Üretime, tüketime, alışverişe, alışkanlıklara, markalara ve çevreye bambaşka bir gözle bakmanızı sağlayacak bu kitap, aynı zamanda girişimcileri ve outdoor meraklılarını da derinden etkileyecek.

“Umut verici detaylarla dolu, benzersiz bir biyografi.” –Jared Diamond, Pulitzer Ödülü sahibi Amerikalı bilim insanı ve popüler bilim yazarı.

“Ekolojik krizin kalbinde yer alan tüketim kültürüne meydan okuyan muhteşem bir hikâye.” –Naomi Klein, küreselleşme konusundaki politik analizleriyle tanınan Kanadalı gazeteci ve yazar.

“Bırakın Çalışanlarım Sörf Yapsın” kitabını hem fiziksel hem online kitap satış kanallarından dilerseniz The Kitap Yayınları’nın internet sitesinden satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.