Uçan Ekranlar Geliyor

Uçan Ekranlar Geliyor.

Reklamcılık sektörüne bir yenilik daha geliyor. Drone benzeri bir sistemle uçan ekranlar reklam sektörüne yeni bir mecra açacak gibi duruyor. Samsung, havada süzürken videolar gösterebilecek uçan bir ekranın patentini aldı!

Samsung, bir “uçan görüntü cihazı” için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden bir patent aldı. LetsGoDigital tarafından açıklanan patentin başvurusu, 2016 yılında yapılmış ve görüntü akışı yapabilen (televizyon gibi), drone benzeri bir cihazı anlatıyor. Samsung’un bu ürünle asıl amacının havada süzülen reklamlar göstermek olduğu düşünülüyor.

Samsung’un patentine göre, uçan ekran dört pervane ile desteklenecek ve ses tanıma, titreşim, engel tanımlama gibi özelliklere sahip olacak ve çalışmasını kamerası ve sensörleri ile tamamlayacak. (gyro, hareket ve ivmeölçer sensörleri).

Asıl önemli bir özelliği de, gösterilen tasarım drone’un kullanıcının gözlerini de izleyebileceği, baş ve ellerin hareketleri ile kontrol edilebileceği gerçeği.Bu şu anlama geliyor, siz ev işlerini yaparken bir yandan ekrana baktığınızda ekran kendini size göre hizalayacak. Cihazın sizin nereye baktığınızı anlaması bir film izlerken gerçekten işinize yarayabilir ama sokakta yürürken uçan bir ekranın reklam göstermek için sizin bakışlarınıza göre karşınıza geçip durması sizi nasıl etkileyecek henüz bilemiyoruz. Elbette ki, şuan için bu sadece bir teori ve gerçekleşeceğinin hiçbir garantisi yok. Ama yine de bu patentler, firmaların teknolojilerini geliştirmekte hangi yöne ilerlemeyi düşündüklerini gösteriyor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.