TÜRKİYE UYUŞTURUCU ÖLÜMLERİNDE AVRUPA BİRİNCİSİ OLMUŞ

TÜRKİYE UYUŞTURUCU ÖLÜMLERİNDE AVRUPA BİRİNCİSİ OLMUŞ

Sabah sabah maillerime bir göz atarken öyle bir haberle karşılaştım ki şaşırdım kaldım.

Ajans Press medyada bir tarama yapmış ve sonuçlarını aynen şu başlıkta yayınlamış, “Türkiye Uyuşturucu Ölümlerinde Avrupa Birincisi”. Evet evet yanlış okumuyorsunuz % 99’u Müslüman olduğunu iddia ettiğimiz ve muhafazakar demokratk bir hükümetin son onbeş yılına damga vurduğu Türkiye uyuşturucu ölümlerinde Avrupa birincisi olmuş.

Ajans Press, BM Uyuşturucu ve Suç İle Mücadele Dairesi (UNODC) verilerini inceleyerek Türkiye ve Dünyanın uyuşturucu raporunu çıkarmış ve diyor ki  “ Dünyada yetişkin nüfusun yaklaşık yüzde 5’lik dilimi yani 250 milyon kişinin en az bir uyuşturucu madde kullandı”. Bu nasıl bir rakkamdır. 250 milyon kişi uyuşturucuya öyle yada böyle bulaşmış. Bunun küresel pazarını yöneten kan emici vampirleri bir düşünsenize.

Tabi işin diğer tarafında raporda şöyle yazıyor “ Türkiye’de her geçen yıl artan uyuşturucu kullanımı ise artık çok tehlikeli bir boyut almaya başladı. Sentetik uyuşturucu kullanımı sonucunda yaşanan ölümlerde Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında birinci sırada yer aldı. 2015 yılı verilerine göre 580 kişi yüksek dozda uyuşturucu kullanımı nedeniyle yaşamını yitirdi. Sentetik uyuşturucunun en yaygın olarak kullanılanı bonzai olurken, bu uyuşturucunun ucuz ve temin edilebilir olması ölümlerin artmasındaki en büyük etken oldu. Medyanın da gündeminden düşürmediği uyuşturucu kullanımı hakkında yılbaşından günümüze 39 bin 896 haber yansıması tespit edilirken geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu rakam 32 bin 379 oldu. Türkiye’de son yıllarda çok yaygın olarak kullanılan ve birçok insanın ölümüne neden olan bonzai hakkında ise son altı ayda 4 bin 889 haber yapıldı.”

Yani ne diyorlar aslında Türkiyemiz uyuşturuluyor. Ucuz uyuşturucu satışı, bitirilen çekirdek aile yaşamı ve rezil edilen bir eğitim sistemi hepsini bir araya getirince sonuç; uyuşturucu ölümlerinde Avrupa birincisiyiz. Halbuki bu böyle mi olmalıydı. Birileri biryerlerde hata mı yapıyor yoksa bilerek mi yapılıyor anlayamıyorum doğrusu.

Çoluk çocuğumuzu Allah muhafaza etsin. Çok çalışmamız gerek çokkk..

 

Tevfik YAZICILAR

20-Haziran-2017

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.