POTİNK KİTAP, YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR!

POTİNK KİTAP, YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR!
Merhaba…
Şüphesiz ki medeniyetlerin gelişimi ve insanlığın ortak kültür birikimi yazının icadı olmaksızın mümkün olmazdı. Bize kalırsa, yazının ardından mürekkebin icat edilmesi bu kültür havuzunda en önemli bilimsel gelişmelerden biri oldu. Potink Yayıncılık, ismini bu gelişmelere referansla aldı.
Jonathan Swift “Dünyayı yöneten kalem, mürekkep ve kağıttır,” diyor. Biz de dünyayı yönetecek bu gücün farkındalığıyla,  2019 yılının ilk çeyreğinde, edebiyat ve kurgu eserleri yayınlama perspektifiyle yola çıkıyoruz. Yayıncılık dünyasına Sabahattin Ali’nin klasikleşmiş yapıtlarıyla “merhaba” diyoruz. Bu klasikleri, çağın gereğini yakalayan genç ve dinamik ekibimizin elinden çıkan, bize özgü tasarım ve edisyonlarla
okurların beğenisine sunuyoruz.
Potink Yayıncılık, yayın hayatına klasikleşmiş ve klasikleşmeye aday eserleri yayınlayarak devam etmeyi planlıyor. Klasik yapıtların yanı sıra, “çok satan” ve “çok okunan” olma iddiası taşıyan çeviri/telif eserlerler de Türkiyeli okurlarla buluşmayı bekliyor.
Bunun yanı sıra yeni gelişmelere ayak uyduruyor ve dijital yayıncılıkta öne çıkma sözünü veriyoruz. Sadece geleneksel yayıncılık anlayışıyla değil; e-kitap ve e-dergi gibi mecralarda da özenli bir yayıncılık anlayışını öne çıkarıyoruz.
Tüm edebiyatseverlere müjde… Hoşbulduk!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.