Oğuzhan Asiltürk: İran İslam İnkılabı, Asr-ı Saadet’e giden yolun önünü açan umut verici bir gelişmedir

Oğuzhan Asiltürk: İran İslam İnkılabı, Asr-ı Saadet’e giden yolun önünü açan umut verici bir gelişmedir

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, İran İslam İnkılabı’nın 40.yılında İstanbul’da düzenlenen sempozyumda konuştu. Konuşmasında İran İslam İnkilabını Asr-ı Saadete giden yolun önünü açan bir gelişme olarak nitelendiren Asiltürk, Milli Görüşçüleri  şaşırtmaya devam ediyor

İstanbul’da İslam devrimin 40. Yıldönümü anısına Fındıkzade Zübeyde Hanım Kültür merkezinde İslam devrimin 40. Yıl sempozyumu düzenlendi. Sempozyum Kuran tilaveti ile başladı. Daha sonra Kudüs-Der başkanı Nurettin Şirin açılış konuşması yaptı. Ve konuşmasını yapmak üzere Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü kürsüye davet etti.

Asiltürk, Erbakan Hoca’nın 70’li yıllarda gözlem yapması için kendisini İran’a gönderdiğini söyleyerek bir anısını anlattı: ‘O dönem içişleri bakanı olarak gittim. Bir otelde konakladık ve aylardan Ramazan’dı. Sahur bekledim soran eden olmadı. Görevliye sorduğumda bu otelde oruç tutan olmaz dedi. Ertesi gün Şah’ın içişleri bakanı ile yaptığım görüşmede baktım yiyor içiyor. Bir de bana dedi ki siz de alır mısınız, artık dayanamayarak ‘Ramazan ayındayız’ beyefendi diye çıkıştım’. Yani Şah zamanı böyle bir zamandı. İslami değerlere savaş açılmıştı.

Devrim sonrası İranlı bir öğretmen ile bir araya geldiklerini kaydeden Asiltürk ‘Bize, eskiden komünist, TUDEH’çi olduğunu, ancak yeni yönetimden etkilenerek İslamcı olduğunu söyledi’ dedi.

Peygamber Efendimiz’in Asr-ı Saadet’in yeniden doğacağını müjdelediğini belirten Asiltürk, ‘İran İslam İnkılabı tam da bu müjde bağlamında umut verici bir gelişmedir. Bakın ümitvar olmalıyız. Belki biz göremeyeceğiz, ama gençler görecek Asr-ı Saadet yeniden tesis edilecek. Bunun için İran İslam Cumhuriyeti, Türkiye’de Milli Görüş bütün azmiyle çabalıyor’ ifadelerini kullandı.

 

 

 

İslami Analiz ve H24Haber den alıntılanarak oluşturulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.