‘Hepimiz Meryemiz’ Yürüyüşüne Çağrı

‘Hepimiz Meryemiz’ Yürüyüşüne Çağrı

Kudüslü Hanımlara destek olmak için yarın İstanbul Fatih’te çok sayıda STK “Kudüs İçin Hepimiz Meryemiz” konulu bir yürüyüş yapılacak.

Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği Başkanı Taner YÜNCÜOĞLU’nun davet metni şöyle:

“Dünya barışının Kudüs’ten yükseleceğine olan inançla, Kudüslü hanım kardeşlerimize destek amacıyla yola çıkan Uluslararası Hepimiz Meryemiz Kampanyası, dünyada yankı bulmaya devam ediyor.

Kampanyanın en önemli ayaklarından birisi de Kudüs Için Hepimiz Meryemiz Yürüyüşü olacaktır. 1 Mart 2019’da İstanbul Fatih Camii’nde Cuma namazının ardından Saraçhane Parkı’na kadar gerçekleşecek yürüyüşün ardından bir basın açıklaması yapılacaktır.

Kudüs İçin Hepimiz Meryemiz Yürüyüşü, Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (UKEAD) öncülüğünde ve aşağıda isimleri bulunan Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle yapılacaktır.

Bununla birlikte başta Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, TBMM İdare Amiri, İstanbul Milletvekili Hasan TURAN olmak üzere birçok siyasetçi, yazar, akademisyen ve aktivist de yürüyüşe katılarak destek vereceklerdir.

Bu anlamlı organizasyona katılıp takip etmenizi istirham eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

Yürüyüş detayları:

Güzergâh: İstanbul Fatih Camii’nden Saraçhane Parkı’na kadar (Fevzi Paşa Caddesi)Tarih: 1 Mart 2019 (Cuma)Saat: Cuma namazının ardından 14.00

Yürüyüşe Destek Veren Stk’lardan Bazıları:

UKEAD, İDSB, İHH, ÖNDER, AGD İSTANBUL ŞUBESİ, MAZLUM-DER, ÖZGÜR-DER, HAK-İŞ, BEM-BİR-SEN, ENSAR VAKFI, HUKUKÇULAR DERNEĞİ, İNSAN VE MEDENİYET HAREKETİ, SİYER VAKFI, ÜMMET VAKFI, BURAK DERNEĞİ, GENÇ AKTİVİSTLER, TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ İSTANBUL ŞUBESİ, ÖNSİAD, NİSAÜL AKSA, MÜMDER, HAGEV, HUKUKÇU KADINLAR DERNEĞİ, FİDDER, AKDAV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.