Gebze’de Yeniden Refah Partisinin gündemi: Özgür Kudüs

Gebze’de Yeniden Refah Partisinin gündemi: Özgür Kudüs

Yeniden Refah Partisi Gebze ilçe teşkilatının organize ettiği ve Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Genel Koordinatörü Tevfik Yazıcılar’ın konuşmacı olarak katıldığı “Kudüs Davamız” konferansı ilçe merkezinde gerçekleştirildi.

“KUDÜS, COĞRAFİ DEĞİL İMANİ BİR MESELEDİR”

Gebze’de düzenlenen “Kudüs Davamız” sunumunda Genel Koordinatörü Tevfik Yazıcılar “İlk kıblemiz, ikinci mescidimiz, üçüncü haremimiz Mescidi Aksamızın şehri, miracın merkezi ümmetin kalbi Kudüs İslamındır. Merhum Erbakan Hocamızın da dediği gibi “Kudüs, coğrafi değil imani bir meseledir.”” sözleriyle başladığı konuşmasında son dönemde Kudüs ve Mescid-i Aksa etrafında gelişen olayları tarihi gerçekleri ile ilçe merkezinde bulananlara aktardı.

Sunumda slaytlar eşliğinde Kudüs’ün dünü, bugünü ve yarınını anlatan Yazıcılar “ Özgür bir Kudüs; bizim haklı davamızdır. İnşallah bu davada zafer Müslümanlar’ın olacaktır. Kudüs sadece bir şehrin adı değil, bir davanın adıdır. Kudüs, miracın şehri ve peygamber emanetidir. “Allah’ın evi işgal altındayken ben evimde nasıl gülebilirim?” diyen Selahaddin Eyyubi’nin rüyasıdır. Bizler dünya huzur ve barışının Kudüs’ten geçtiğine inanıyoruz zira Kudüs’te ne zaman insanlar emniyet ve huzur içerisinde yaşamışlarsa dünya huzur bulmuştur ne zaman ki İsrail gelmiş Filistin topraklarını işgal etmiştir o günden bugüne ne Filistin ne de dünya huzur bulamamıştır” dedi.

ÖZGÜR KUDÜS İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞMANIN VAKTİDİR

Geçmişten günümüze Kudüs’te yaşananları aktaran Yazıcılar günümüzdeki son durum hakkında da “Bir gün Kudüs özgür kalacak inşallah. Önemli olan o gün her birimizin o gün için ne yaptığıdır. Evlatlarımızı Kudüs sevgisi ile beslemeli ve Kudüs yeniden özgürlüğüne kavuşana kadar durmadan çalışmalıyız” sözleri ile sunumunu tamamladı.

Genç Aktivistler Derneği Genel Koordinatörü Tevfik Yazıcılar sunumunun sonunda Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç’a Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini takdim etti.

https://www.kulishaber.com.tr/gebze-de-yeniden-refah-partisinin-gundemi-ozgur-kudus/56355/

http://www.hedefgazetesi.com.tr/haber-yeniden-refah-ta-gundem-ozgur-kudus-74504.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.