Filistinlilere uygulanan zulüm helal mi?

Filistinli aktivist: Bıçaklama eylemlerinin haramlığını tartışanlar, Filistinlilere uygulanan zulüm helal mi? (video)

Michigan’da yaşayan Filistin asıllı video blogger ve aktivist Lina Allan, internette yayımladığı videoda Filistin’lilerin bıçaklama eylemlerine “haram” diyenleri eleştirdi.

Michigan’da yaşayan Filistin asıllı video blogger ve aktivist Lina Allan, internette yayımladığı videoda Filistin’lilerin bıçaklama eylemlerine “haram” diyenleri eleştirdi.
“Siz kimsiniz de Helal ve Haram koyma yetkisini kendinizde buluyorsunuz” diyen Allan Arap ülkelerinde annesi ve babası Müslüman olduğu için kendisinin otomatik olarak Müftü olduğunu düşünen çok fazla insan olduğunu belirtti. Allan, bu insanların kendi kişisel istekleri doğrultusunda kafalarına göre neyin helal neyin haram olduğuna karar verdiklerini söyledi ve şöyle ekledi: “bu insanlar eğer sigarayı seviyorlarsa onu helal kılarlar, sigarayı sevmiyorlarsa haram kılarlar, kendi kişisel istekleri doğrultusunda neyin helal neyin haram olduğuna karar verirler”
Allan videoda şu ifadelere yer verdi:
“Filistin’in işgal edilmesi, yaşanan vahşet, barbarlık ve katliam normal ya da sizin deyişinizle helal mi? yoksa Filistinlilerin kanını görmeye alıştık mı, televizyon ekranında gördüklerimiz istatistikten mi ibaret?”
“70 yıldır onlarca, yüzlerce, binlerce Filistinli ölüyor ama kimsenin buna haram dediğini görmedik. Arap hükümetleri kınadıklarını, onaylamadıklarını ve endişe duyduklarını söylüyorlar, birçok aptalca açıklama yapılıyor ama kimse bunun helal mi haram mı olduğunu söylemiyor.”
“Hadi Filistinlilerin siyonist işgalcilerin baskısına karşı direnirken bıçaklama eylemi yapmasına haram diyelim, bunun hesabını siz mi vereceksiniz? Bu bıçaklama eylemlerine haram diyenler kendilerini duyarlı ve insan hakları konusunda hassaslarmış gibi göstermeye çalışıyor. Siz insan haklarını değil hayvan haklarını temsil ediyorsunuz.  Hayvanlar bile konuşabilseydi bu eylemlere itiraz etmezlerdi.”
“Filistinlilerin neler yaşadığını Filistin’de yaşayan Filistin halkından başka kimse anlayamaz. Bu yüzden işiniz olmayan şeylere karışmayın ve gidip Türk dizileri izlemeye devam edin. Anlamadığınız şeyler hakkında konuşmamanız daha iyi olacaktır.”
“Herkesin anlaması gereken bir hakikat var, İsrail Filistin işgalini pekiştirmek için tüm Arap ülkelerini işgal etti ancak bunu başaramadı, kimse da başaramaz. Ben Lina Allan, Filistin hükümetini veya bir partiyi desteklemiyorum, ben Filistin halkıyla beraberim ve onları destekliyorum. Filistin halkının hakkını ve toprağını geri almak için kendi aldığı her kararın da yanındayım. Ey dağ rüzgarın seni sallamasına izin verme!”

Video: http://www.memritv.org/clip/en/5235.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.