Faiz Belası

Faiz belasından uzaklaşmadan bu milletin refaha ermesi çok zor.

Basın bülteninde şu satırları okudum şimdi. “ING Bank, Mayıs sonu itibariyle 7 bine yakın KOBİ ve ticari müşterisine 6,5 milyar TL’lik Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli kredi kullandırarak başarılı bir performansa imza attı.”

Yahudi Rothschildlerin Türkiye finans sektörüne soktuğu İNG Bank gelmiş 7.000 e yakın esnafa kredi vermiş. Yani faizle para vermiş. Sanki karşılıksız bişey vermiş gibi bunu da ballandıra ballandıra anlatıyor. Tabii bir de Kredi garanti Fonu desteğinin altını çizmiş, yani diyor ki ben devletten aldığım parayı size yüksek faizle veririm sonra da sen ödeyemez batarsan ben gider devletin verdiği garantiyle bunu yine faiziyle devletten tahsil ederim.

Elin oğlu kurmuş sömürü düzenini 7.000 e yakın esnafımızda düşmüş bu tuzağa. Hatta şöyle de bir övünmesi var bankanın “Bu kredilerin %90 gibi önemli bir bölümünü yeni krediler oluştururken, adet bazında %90’ı, tutar bazında da %64’ü KOBİ’lere kullandırıldı.” Adam apaçık geçen yıl dürttüklerimiz bu yıl perişanlığı yaşıyor biz % 90 ı yeni faize bulaşacak esnaf bulduk diye övünüyor. iyi mi.

Sözlerime Mustafa Gürdal üstadın çağrısı ile son vereyim. “Arkadaşlar çok acil !!! Hemen acele bir şekilde tüm bankalarla ilişiğinizi kesin. Bakın söylemedi demeyin !!!
Çünkü ”Ey iman edenler, Allah’tan korkun, eğer gerçekten inanıyorsanız, faiz olarak artakalan (ana paranın üzerindeki) miktarı almayın. Şayet bunu yapmazsanız (faize devam ederseniz), Allah ve Resulü ile savaşa girdiğinizi bilin. Tövbe ederseniz ana sermayeniz sizindir. Ne haksızlık edersiniz, ne de haksızlığa uğratılırsınız”.(bakara suresi) diyor Yüce Yaradan….Valla bak cayır cayır yanarsınız cehennemde söylemedi demeyin.”

Tevfik YAZICILAR
09-06-2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.