Birileri susturmadan ormanın söyleyeceklerine kulak verin!

Birileri susturmadan ormanın söyleyeceklerine kulak verin!

Edebiyatımızın yaşayan çınarlarından Hamdullah Köseoğlu’nun doğa ve insan ilişkisi üzerine yazdığı yeni romanı Ormanın Sakladıkları, doğa katliamına kayıtsız kalamayan bir grup çocuğun umut verici birlik ve dayanışma öyküsünü anlatıyor.

Usta yazar Hamdullah Köseoğlu’nun yeni romanı Ormanın SakladıklarıTudem Edebiyat etiketiyle yayımlandı. Düşle gerçeğin iç içe geçtiği olağandışı bir dünya yaratan Ormanın Sakladıkları, insanların doğayla ilişkilerine dair 9 yaş ve üstü okurların soluk soluğa okuyacağı bir macera romanı.

Barış ve Aslı, ormanda gezinirken kanatları ışıktan, uçan bir atın peşinde düşerler. Bu atın düşsel bir varlık mı, yoksa gerçek mi olduğunu kestiremezler. Ormanın kalbine doğru ilerlediklerinde büyük bir felaketle karşılaşırlar. Birilerinin haince planları yüzünden yüzlerce ağaç katledilmektedir. Yetkililerin bu durumu fark etmeleri ve bu yıkımı engellemeleri için bir an önce harekete geçmelidirler…

Yaşanan doğa katliamına kayıtsız kalamayan bir grup çocuğun umut verici birlik ve dayanışma öyküsünü anlatan Ormanın Sakladıkları, şiirlerle zenginleştirilmiş öyküsü ve Fethi Yılmaz’ın masalsı resimleriyle yetişkinlerin dünyasına çocukların gözünden bakıyor.

 

Hamdullah Köseoğlu Kimdir?

Hamdullah Köseoğlu, 1945 yılında, Kars’ta doğdu. Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümünü bitirdi. Yazmaya şiirle başladı. İlk öyküsü lise yıllarında Varlık Yıllığı’nda çıktı. Bir süre yazmaya ara verdi. Bugüne değin masal, öykü, roman dalında on beşin üzerinde ödül aldı. Değişik yayınevlerinde seksenin üstünde kitapları yayımlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.