Bil Ki O Bayrak nesilden Nesile Emanettir

BİL Kİ O BAYRAK NESİLDEN NESİLE EMANETTİR

Tüm halkımızın gözü önünde o bayrağı indirmek hatta çiğnemek gafletinde bulunanlar Kürtçülük ve Türkçülük illetleri ile birbirinin kanına ekmek doğrayanlar bilsinler ki o bayrak bize Atatürk’ ten emanettir. Hayır! O bayrak, Sultan Reşat’ ın emanetidir, Vahidettin’ e Sultan Abdülhamit’ in emanetidir. O bayrak bize Osmanlı’ dan emanettir. Sanılır ki Osmanlı’ nın bayrağı, bugün MHP’ nin kullandığı “üç hilal” li bayraktır. Ve ayyıldızlı bayrak. O Türkiye Cumhuriyetinindir. Ne kadar apatalca… Üç hilalli bayrak Osmanlı’ nın donanma bayrağıdır. Resmi simgesi ise ayyıldızlı bayrak yani o bayrak.

Türk’ ü, Arap’ ı Kürt’ ü, Çerkez’ i, Boşnak’ ı Osmanlı çatısı altında yaşayan tüm kavimlerin ortak devletinin bayrağıdır. Hepsi onun gölgesinde can verdiler nefer nefer. Ama o bayrak… Şerefine hiç halel gelmeden bir başka bayrağın kalkanı olmuştur. Onun korunması için cepheden cepheye koşmuştur. İlahi Kelimetullah sancağının Türkiye Cumhuriyeti her iki bayrağı da Osmanlıdan miras aldı. Birini resmi bayrağı ilan etti. Diğerini müzeye kaldırdı. Her şey aslına rücu eder. Nitekim ilahi kelimetullah sancağı bugünkü hapselonduğu müzeden çıkıp çoktan inançlı Müslüman gençlerin çelik bilekleri ile kavranıp meydan meydan bütün ümmetin coğrafyasında müstekbillere karşı yükselir olmuştur.

Türk ulusunun bayrağı diyorlar. Hayret! Ulusculuğun ne olduğunu bilmeyen evvel bu topraklarda dalgalanan bayrak o bayrak idi. O bayrak ırkçılığa alem yapılmış gibi olsada asla kabul etmeyecektir. Bir başka ırkçılık, hasmı ırkçılığa tepki olarak hor ve hakir görse indirmek, çiğnemek, yakmak istese de o bayrak mahsun olacak ama asla asaletinden bir şey kaybetmeyecektir.

Bil ki o bayrak yere düşmemesi için Türkün de Kürtdün de uğrunda birlikte can verdiği bayraktır.

Tevfik YAZICILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.