Ben Deli Miyim?

Ben Deli miyim? Yayımlandı

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Ben Deli Miyim? adlı kitabı Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), Tuhaf Etki kategorisinde yayımladı. Gürpınar’ın kaleme aldığı ve Ali Serdar ve Reyhan Tutumlu tarafından yayına hazırlanan kitap raflardaki yerini aldı.

Bu baskıyla birlikte kitabın Latin harflerine aktarılmış orijinal metni ve sadeleştirilmiş hali ilk kez bir arada sunuluyor. Kitapta ayrıca tefrikasıyla karşılaştırmalı notlar da bulunuyor.

Okurlarıyla 2010’dan bu yana nitelikli akademik çalışmaları paylaşan, sosyal bilimlerden genetiğe geniş bir yelpazede üretim yapan Koç Üniversitesi Yayınları’nın (KÜY) Tuhaf Etki edebiyat dizisine bir tuhaf kitap daha eklendi.

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Son Telgraf gazetesinde tefrika edilirken ahlaka aykırı bulunarak davalık olan romanı Ben Deli Miyim? raflardaki yerini aldı. Kitap iki delinin, Şadan’la Kalender Nuri’nin İstanbul’un yeraltı dünyasında başlarına gelenleri ve “Bu iş karakolda biter” dedirten maceralarını anlatıyor. Bu tuhaf ikili bir yandan entrikalarını kurarken, bir yandan da deli kimdir, akıllı kimdir, dâhilikle deliliği ayıran çizgi nedir gibi soruların yanıtlarını arıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.