AKP ülkeyi satıyor

AKP ülkeyi satıyor

“AKP ülkeyi satıyor” dediğimde bazıları kızıyor. Belkide bir nebze haklılık payları vardır. AKP ülkeyi yalnız başına satmıyor. Ülkenin gelir getiren kurumları, şirketleri birer birer sahipleri tarafından satılıyor.

Örneğin ekonomist Tevfik Güngör geçen hafta gerçekleşen iki büyük satışı gözler önüne sermiş. 2011 de 335 milyon dolarlık satış cirosu olan Türk hidrolik ve endüstriyel hortum imalatçısı Polimer Kauçuk San ve Pazarlama AŞ, Amerikalı enerji yönetimi şirketi Eaton Corporation’a satılmış. İngilizlerde granit sektörümüzün en büyüklerinden Graniser firmasının % 75 hissesini 75 milyon dolara satın almışlar.

Satılan iki şirkette Türk ekonomisinin önemli şirketleri arasında.

AKP Hükümeti topraklarımızı yabancılara peşkeş çekti. yetmedi taşınmaz kamu mallarını yabancılara satmaya başladı. Özelleştirmeler zaten aldı başını yürüdü. Ve peşlerinden yerli üreticilerimiz, imalatçılarımızda ellerindekini yabancılara satıyor.

Yabancı sermaye aşkına elimizdeki yerli sermaye heba oluyor. Bu gidişle gelecekte torunlarımız bugün Türkiye’de dilden dile dolaşan “Araplar da topraklarını İsraillilere satmasaydı” nakaratını Türkiye’de bir ABD veya İngiliz bayrağı altında, bizler için “Türklerde topraklarını Amerikalılara, İngilizlere satmasaydı” şeklinde dillendirecekler.

Hey AKP’ye oy veren dostum, hala mı sessiz kalacaksın “Vatan elden gidiyor”…

Tevfik YAZICILAR
11 Haziran 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.