“40 Yılın Sonunda Eslâfın Yolunda” Sergisi

Albaraka Sanat Galerisi “40 Yılın Sonunda Eslâfın Yolunda” Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor

Klasik Türk-İslam sanatlarını yaşatmak, sanatçıları desteklemek ve ortaya çıkan sanat eserlerini sanatseverlerle buluşturmak amacıyla hizmete açılan Albaraka Sanat Galerisi, Ahmet Sabri Mandıracı’nın “40 Yılın Sonunda Eslâfın Yolunda” hat, ebru ve resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Albaraka Türk, kültür ve sanata verdiği desteği, yeni bir sergiyle sürdürüyor. Bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra hat sanatına verdiği önem gereği uzun süredir çalışmalar ve faaliyetler gerçekleştiren Albaraka Türk, yüzyıllardır süregelen hat sanatını yaşatmak ve sanatçıları desteklemek için çıktığı yolda klasik Türk İslam sanatları alanında faaliyet gösteren Albaraka Sanat Galerisi’ni sanatseverlerle buluşturdu. Kısa zaman önce açılışı gerçekleştirilen Albaraka Sanat Galerisi hat, ebru ve resim dallarında, 40 senedir önemli eserler ortaya koyan Ahmet Sabri Mandıracı’nın “40 Yılın Sonunda Eslâfın Yolunda” başlıklı ilk sergisine ev sahipliği yapıyor.

12 Haziran Pazartesi günü Albaraka Sanat Galerisi’nde açılışı gerçekleştirilen”40 Yılın Sonunda Eslâfın Yolunda” sergisi, sanatçının 40 yıllık birikiminde yer alan birbirinden güzel eserleri misafirlerin geleneksel sanatların ihtişamıyla buluşmasını sağlıyor. 21 Haziran Çarşamba gününe kadar devam edecek olan sergide 12’si hat, 16’sı resim ve devamı ebru olan 40 eser sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

40 yıl sonra tüm sanatsal birikimlerini bu sergi ile izleyicilerle buluşturmaktan heyecan duyduğunu belirten Ahmet Sabri Mandıracı,”Klasik sanatların eski bir sevdalısı olarak açtığım bu ilk sergi hat, ebru ve resim olmak üzere üç bölümden ve sanattaki kırkıncı seneme atfen kırk parçadan oluşuyor. Çok değerli hocalarımdan ve sanatkarlardan aldığım destekle oluşturup bir araya getirdiğim bu çalışmaların önümüzdeki günlerde sanat takipçileriyle buluşacak olması beni mutlu ediyor” diye belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.