40 Haramiler

40 Haramiler

Sahip : Anlat
Köle : Biliyormusun 40 haramiler 40 harami olabilmek için 3 yıl beklemişler. 35 haramiyi bir araya getiren harami başı beş harami bulamayınca kafayı yemiş ve yerine kafayı yiyen harami başının amcasının oğlunun kuzeni harami başı olmuş. Kafayı yiyen harami başının amcasının oğlunun kuzeni harami başı olunca çocukluk arkadaşı 6 kişiyi kafalayıp harami yapmış.

Kafayı yiyen harami başının amcasının oğlunun kuzeni olan yeni harami başı 40 haramiyi tamamlayınca 40 haramisiyle birlikte yollara düşmüşler. Dağ tepe düz gidip çöllerde geceyi gündüz eden 40 haramiler bir gün aslında Ali Baba diye birinin hiç olmadığını öğrenmişler. Kafayı yiyen harami başının amcasının oğlunun kuzeni olan yeni harami başı duruma zaman kaybetmeden hemen el koymuş ve 39 haramisini de yanına alıp kafayı yiyen akrabasının 40 yıldır herkesden gizlediği adını öğrenmeye koşmuş.

40 gün 40 gece hiç dumadan çöllerde yol alırken rastladıkları 40 bedeviye 40 soru sorunca bide ne öğrensinler meğer bizim haramibaşının gerçek adı Ali imiş. Kafayı yiyen eski harami başı memleketinde kıraathanede oturmuş kendi kendine konuşurken konu komşu
-“ baba ne iş” demekten kendini alamayınca köy yerinde çoluk çocuğun dilinde oluvermiş Ali Baba.

Ali Babanın yerini öğrenen 40 haramiler derhal içine girecekleri 40 küp aramaya çıkmışlar. Ama aksilik bu ya çölde su yokki kil yapsınlarda 40 küp döküp 40 ı birden içine girsinler. 40 haramiler 40 küp dökecek kil yapmak için uğraşırken yıllar su gibi gelip geçmiş.40 küp derdinde sulak arazileri araştırırken 40 haramilerin başına gelmeyen kalmamış ve işin kötüsü 40 haramiler sıtmaya yakalanmışlar .

Birer birer dökülmeye başlayan 40 haramiler halk arasında 39 – 38- 35- 30 -25 diye gözden düşerken kafayı yiyen haramibaşının amcasının oğlunun kuzeni olan yeni harami başı nın kafasında bir ampul parlamış.
– “ buldum buldum” nidalarıyla çölde dolaşmaya başladığında bir tepenin ardında deli divane dolaşan Mecnunla karşılaşan kafayı yiyen harami başının amcasının oğlunun kuzeni olan yeni harami başı
– “ ben ne diyorum” modunda sıtmadan kırılıp elinde kalan 24 haramisinin yanına geri dönmüş. Kafayı yiyen harami başının amcasının oğlunun kuzeni olan yeni harami başı aklında ampul cebinde metelik sokak sokak gezerken çok temiz bir suya raslamış. Şaşkınlık içinde suya bakarken bu işin içinde bir bit yeniği olacağını düşünüp derhal sıtmadan kırılan haramilerin kafasınddaki, tüm bitleri temizletmeye koşmuş.

Bit yeniğinden kurtuluşu böylece sağlayan kafayı yiyen harami başının amcasının oğlunun kuzeni olan yeni harami başı aklındaki ampulleri de komşu köylerin lüküslerine satıp çok para kazanınca hemen eksilen 15 haramisinin yerine aylıkla çalışacak asğari ücreti kabul eden yeni haramiler bulmuş. Kendinden emin, vakit kaybından üzgün yola düşen kafayı yiyen haramibaşının amcasının oğlunun kuzeni olan yeni harami başı ve 39 haramisi Ali Babanın köyüne ulaştığın da sırtlarında küpleri ile telef olmak üzereyken yoldan geçen Mecnun bunları görüp
– “abi siz ne ayaksınız” deyivermiş. Kafayı yiyen haramibaşının amcasının oğlunun kuzeni olan yeni harami başı bakmış 40 harami 40 küpü sırtlanmış dere bayır aşmaktalar oturmuş kendi kendine gülmeye başlamış.

Tam o sırada köçden kendilerine doğru kalkan toz bulutunu gördülerinde 40 haraminin her biri korkudan kendini 40 saniye sürmeden 40 küpün içine atıvermiş. Uzaktan gelen toz bulutunun içinde Leyla yaklaştıkca kafayı yiyen haramibaşının amcasının oğlunun kuzeni olan yeni harami başı rahat bir nefes alıp şöylece mecnuna doğru koşuşunu seyretmiş. Leyla bakışlardan rahatsız olup bombayı patlatıvermiş.
– “ abeee kafayı yiyen haramibaşının amcasının oğlunun kuzeni olan yeni harami başı ne uğraşır durursun Ali Baba yokluğunuza dayanamadı öldü”. ve o anda dünya kararıvermiş. 40 haramiler 40 gün 40 gece kılı 40 yararak gözyaşı dökmüş ve Ali Babanın 40 ı çıkmadan 40 ı birden oracıkta ölüvermiş gökten 40 elma düşmüş 40 ını da akşam ziyafetinde Mecun Leylasına dilimleyip yedirmişş
::)
işte bölee

Tevfik YAZICILAR

NOT: Bu hikaye Melek NOYAN’a anlatılmıştır. 26/05/2009

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.