2. Dijital Karakter Tasarım Yarışması Başladı

2. Dijital Karakter Tasarım Yarışması ile TRT Çocuk, yeni karakterlerini arıyor

Türkiye’nin en çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk’un, Gösterge Bilim Sanat Akademisi iş birliği ile bu yıl ikinci kez düzenleyeceği Dijital Karakter Tasarım Yarışması için başvuru süresi 20 Temmuz’da başlıyor. ·

 

TRT Çocuk’un ilk olarak geçtiğimiz yıl düzenlemeye başladığı Dijital Karakter Tasarım Yarışması’nın ikincisi, Gösterge Bilim Sanat Akademisi iş birliği ile başladı. Üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara yönelik yarışmada TRT Çocuk ekranlarında hayata geçecek yeni kahramanlar aranıyor. Tüm görsel ve grafik sanatlar, çizgi film, animasyon ve iletişim alanında eğitim gören üniversite öğrencilerine açık olan yarışmada jüri üyelerinin beğenisini kazanan ilk 3 tasarımı, para ve birbirinden değerli burs ödülleri bekliyor.

Başvurular 20 Ekim’e Kadar Sürecek

“Çocuklar İçin Animasyon Serisi veya Sinema Filminde Ana Kahramanlardan Birinin Çizimi” konulu TRT Çocuk Dijital Karakter Tasarım Yarışması’nda, her yaştan her kesime hitap edebilecek insan, hayvan, yaratık ve süper kahraman tasarımları kabul edilecek. 20 Ekim 2017 tarihine kadar başvuruların değerlendirileceği yarışmada katılımcılar, bu yarışma için şahsi bilgi ve becerileri ile tasarlayacağı özgün ve daha önce TV ekranlarında görülmemiş karakterlerden oluşması isteniyor. Tasarımlar, bilgisayar çizimi, dijital boyama, 3D modelleme ya da bilgisayar render’lı imge olarak kabul edilirken, isteyen katılımcılar karakterinin özelliklerini ve hikâyesini de ekleyebiliyor.

Dereceye Girenlere Eğitim Bursu

Yarışmada, birincilik ödülü 5.000 TL, grafik tablet, 200 Saatlik Çizgi Film Eğitim Bursu, Derece Sertifikası olurken, ikincilik ödülü 200 Saatlik Çizgi Film Eğitim Bursu, grafik tablet, derece Sertifikası. Üçüncülük ödülü ise 200 Saatlik Çizgi Film Eğitim Bursu ve Derece Sertifikası olacak.

Jüri üyeleri ise TRT Çocuk Kanalı Koordinatör Yardımcısı İsmihan Yılmaz, Gösterge Bilim ve Sanat Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Dağdemir, Ressam – Çizer Şafak Tavkul, Kültür A.Ş Tanıtım Müdürü Osman Demirtaş, Filmix Yapım Kurucu Başkanı F. Begüm Akkökler ve T.C. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Haldun Narmanlıoğlu gibi sektörün deneyimli isimlerinden oluşuyor.

Katılımcılar isim, soyisim, T.C. kimlik numarası, üniversitesi-bölümü, tebligat adresleri ve iletişim bilgilerini paylaşarak eserleri ekinde sunacaklardır. Eserlerini dosya boyutu 5GB aşmamak koşuluyla karakteryarisma@trt.net.tr veya yarisma@gbsa.com.tr adresine gönderecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.