15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ AİHL’DE KUDÜS BEREKETİ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ AİHL’DE KUDÜS BEREKETİ

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği, Kudüs’te yaşananlara dikkat çekmek için İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uluslararası Genç Aktivistler Derneği tarafından düzenlenen özel bir konferansa ev sahipliği yaptı.

Genç Aktivistler Genel Koordinatörü Tevfik Yazıcılar, Kudüs’te yaşananlara dikkat çekmek için 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. ‘Kudüs Bizim için neden önemli? isimli konferansta Yazıcılar, Mescid-i Aksa’da yaşanan gerçeklere ışık tuttu.

Konferansın başında Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın neden Müslümanlar için çok önemli olduğunu tarihe dayanarak anlatan Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Genel Koordinetörü Tevfik Yazıcılar, Filistin halkının uzun yıllardır bir dram yaşadığını, Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşanan olayların Dünya’ya farklı anlatıldığını söyledi.

Mescid-i Aksa tehlikelerle karşı karşıya

Tarihi ve güncel konularla Kudüs’te yaşananları anlayan Yazıcılar; “Kudüs ve Mescid-i Aksa Müslümanlarındır. Mescid-i Haram yani Kabe’den sonra Müslüman alemi için en kutsal ikinci yer, Kudüs ve Mescid-i Aksa’dır. Kudüs ve Mescid-i Aksa bizim için çok önem taşıyor. Ancak, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın karşı karşıya olduğunu üç önemli tehlikeye de dikkat çekmek istiyoruz. Mescid-i Aksa şu an bölünme planları, saldırı ve işgallerle karşı karşıyadır. Ayrıca İsrail tarafından altına kazılan tüneller nedeniyle yıkılma tehlikesi bile gündeme gelmiştir.” dedi.

– Filistinli sevgisi, bilgi ile tamamlanacak Uzun bir zamandır, işgalci İsrail’in baskısı altında, kendi topraklarından göçe zorlanan Filistin halkının yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Tevfik Yazıcılar halkımızın Kudüs sevgisine vurgu yaparak “Bu sevgiyi bilgi ile de tamamlamayız” dedi.

15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Yurt Sorumlusu Talha Tosun’da öğrencilerin dünyada ve Türkiye’de yaşananları anlamlandırabilmek için tüm olayları Kudüs süzgecinden geçirmeleri gerektiğine vurgu yaparak Kudüs seminerlerine devam edeceklerini belirtti.

15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hikmet Feridun Aksu ve Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı’nın da katıldığı konferansın sonunda Yurt Sorumlusu Talha Tosun’a Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketi hediye edildi.

 

https://haberkudus.com/page/15-temmuz-sehitleri-aihl-de-kudus-bereketi/14555

http://istanbul15temmuzsehitleriaihl.meb.k12.tr/icerikler/tevfik-yazicilarin-anlatimiyla-kudus-sohbetleri-basladi_8522540.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.