Yılanlı Bahçe

PELİN BATU VE CİHAN YURDAÜN’ÜN YENİ ŞİİR KİTABI OKURLA BULUŞUYOR  

Pelin Batu ve Cihan Yurdaün zaman, inanç, yalnızlık temaları üzerine ele aldığı yeni şiir kitabı; “Yılanlı Bahçe İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflardaki yerini aldı.

Ünlü tarihçi, oyuncu ve şair Pelin Batu, kavramlar arasındaki anlam arayışını dile getirdiği kitabı “Yılanlı Bahçe”yi, değerli Cihan Yurdaün ile birlikte edebiyatseverlerle buluşturuyor. İki isim yakaladıkları ahenkle felsefenin yanında okuyucuya estetik bir bakış açısı da sunuyor.

Yılanlı Bahçe; zihninizi açacak, duygularınıza dokunacak ve hayal gücünüzü zirveye taşıyacak!

Pelin Batu ve Cihan Yurdaün’ün kaleme aldığı Yılanlı Bahçe, hayranlık uyandıran üslubu ile sonsuz ufuklara kapı aralıyor. Her bir kavram üzerine yazılmış ikişer şiirden oluşan kitapta toplam 60 şiir yer alıyor. Hiçlik sarmalının içindeki anlam arayışını yoğun bir şekilde yansıtan dizeler, Batu ve Yurdaün’ün yorumuyla okurları zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Yılanlı Bahçe ile okur; sayfalar arasında kaybolacak, dizeler arasında varoluş sancılarıyla yoğrulacak, zaman zaman hüzünlenecek ve son sayfaya geldiğinde felsefi bir derinlikle karşılaşacak.

İnkılâp Kitabevi etiketiyle edebiyat dünyasında yeni kapılar aralayan; “Yılanlı Bahçe“, Pelin Batu ve Cihan Yurdaün’ün benzersiz üslubuyla, okuyucuları derinden etkileyecek bir dünya yaratıyor.

 

Kitap Hakkında

Bilmem, bilemem hayatın

sade tuzu, ekmeğini

ama gördüm

ne kahramanların kahramanlığı

ne de kralların krallığını.

Hiçbirinin hükmü yok

huzurumda.

Taşlayacaksanız taşlayın beni

köpüğün çiçek verdiği fısıltı

ölümsüz yılanlarımın şarkısıdır

bulut ve pas arasında

P.

 

Sırtlarından

çakıllar çekilir de

okyanus gelirmişcesine

taşlaştır

iki depremlik canı kalsın

tecavüz edilenin cezalandığı

çivileri çıkan memleketinde

ciğerin kızıl yansın

yılan elmayı yaran

düğün gününde

C.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.