Yeniden Refah Partisine Katılımlar Artıyor

Anavatan Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Yeniden Refah Partisi’ne Katıldı.

Yeniden Refah Partisi’ne katılımlar sürüyor. Anavatan Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak görev yapan şimdiden geleceğin 50 başarılı iş adamı içerisinde görülen Yasin Burak Arslan, görevinden ayrılarak Yeniden Refah Partisi Gençlik Kollarına katıldı.

Kurulduğu günden itibaren Türk siyasetinin genç isimlerini bünyesine katan Yeniden Refah Partisi bir siyasetciyi daha bünyesine kattı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Anavatan Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Yasin Burak Arslan’a rozetini takarak hayırlı olsun dileklerini iletti.

Arslan’ın Yeniden Refah Partisi’ne katılım töreninde 54. Hükümet’te Devlet Bakanı olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sacit Günbey, Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Dr. Bilal Okudan ve Gençlik Kolları Genel Sekreteri Cemal Akgün hazır bulundu.

YASİN BURAK ARSLAN KİMDİR?

Lise öğrenimini Bursa Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Arslan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İngilizce İşletme yandal mezuniyetine de sahip olan Yasin Burak Arslan, genç yaşına rağmen aldığı birçok ödülle ve başarılarıyla Avrupa’nın dikkatini çekmeyi başardı.

Avrupa ülkelerinde Material Science and Engineering (Malzeme Bilimi ve Mühendisliği) olarak bilinen ve ülkemizde mühendislik dalında yeni yeni ismi duyulan Metalürji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden mezun olan 25 yaşındaki genç mühendis Yasin Burak Arslan birçok başarıya imza atmıştır.

Arslan, en önemli amacının Türkiye için metalürji ve malzemenin önemini ortaya koymak olduğunu ifade etmektedir. Başarılarıyla dikkat çeken Yasin Burak Arslan, en başarılı genç mühendis, en başarılı projeler, en girişimci genç mühendis, Avrupa’da en başarılı genç mühendis ve dünya basınında en başarılı mühendis, dünya matematik şampiyonluğu ödülleri gibi birçok ödüle layık görülmüştür.

Genç yaşında birçok deneyimi olan Yasin Burak Arslan, okul döneminde 6 fabrikada stajyer mühendis olarak görev almış ve Almanya’da yer alan Türk firmalarına iş konusunda önayak olmuştur. Mesleki dergileri yabancı dillere çevirip, yurt dışı yayıncılara basım yaptırıp mesleki yabancı dil sözlüğü hazırlayan genç ve başarılı mühendis Yasin Burak Arslan, 10’a yakın mühendislik programı kullanabilme özelliğiyle de adeta göz kamaştırmaktadır.

9 farklı yerel yayında köşe yazarlığı yapmakta olan genç mühendis, alanlarında en prestijli sanayi ve ekonomi dergilerinde uzman yazarlık yapmaktadır. Bilim ve Teknoloji Komisyon Başkanlığı, Sanayi Kurul ve Komite Başkanlıkları, TMMOB Bölge Sorumluluğu, Gençlik Merkezleri Üniversiteler Başkanlıkları, Türk Arap Dünyası Proje Koordinatörlüğü, WTC Dünya Ticareti Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığı, ekonomi kurulları, malzeme bilimi kulüpleri, sağlık bilimleri kulüpleri başkanlıkları gibi birçok önemli görevler yapmış olan Arslan, savunma sanayi, maden, metalurji, enerji, nanoteknoloji ve otomotiv gibi birçok sektörde 200’den fazla yerli ve milli projeye de imzasını atmıştır.

Gençlik projeleri ve sosyal projeleri ile de 81 ilde gençlerimizin bilim ışığında ilerlemesini ve kültürel faaliyetlerde çokça yer almalarını sağlayan Arslan, Avrupa basınında “Türklerin proje ve beyin adamı” ifadesiyle yer almayı başarmıştır. Almanya’da Steelworking fuarında, Rusya’da, Arabistan’da ve İstanbul’da mesleği ile ilgili tanıtıcı sunumlar ve konuşmalar da yapan Yasin Burak Arslan, şimdiden geleceğin 50 başarılı iş adamı içerisinde görülmektedir.

One Reply to “Yeniden Refah Partisine Katılımlar Artıyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.