Tıbbi Sorulara Dini Cevaplar

Tıbbi Sorulara Dini Cevaplar

Tıbbi meselelere dinin nasıl baktığımız çoğumuz merak ederiz. Basit bir estetik operasyondan tutun, ötanazi gibi “hayati” kararlara kadar pek çok yerde işin manevi boyutu devreye girer.

Organ nakli gibi bıçak sırtı alınmış karar vermek “tarafsız bilgi” ye ihtiyaç duyarız. Kimi zaman da, tüm toplumu ilgilendiren süt bankalarını milletçe, enine boyuna tartışırız, sorular sorarız. Kürtaj, sperm bankası, tüp bebek, doğum kontrolü, hastalık durumunda ibadet, alkol kullanımı, çift cinsiyet değiştirme, diş tedavileri, saç ektirme, tüp mide ameliyatları, vücuda dövme yapma dinimizce nasıl değerlendirilir? Bulaşıcı ve salgın hastalıklarda neler öğütlenir?

Bu Sorular Adamı Dinden Çıkarır  kitabıyla  “Türkiye Kristal Küre Ödülleri 2020 Yılının En İyi Kitabı”  ödülünü kazanan ilahiyatçı yazar Ümit Özdemir, elinizdeki  Tıp ve Din  kitabında tüm bu soruları akademik kaynaklar ışığında cevaplıyor.

Bu soruların cevabı sadece evet veya hayır değil. Siyah beyaz değil… Hayat gibi… Ayet ve hadislerde nasıl yer alıyor, konu hakkında yazılan yazılarda ne deniyor, tavsiye aktararak nasıl değerlendirileceğimizi anlatıyor. Farklı görüşleri dile getiriyor. Kulaktan dolma rivayete değil, kanıta, belgeye bakanlar şirketler için önemli bir rehber!

Ümit Özdemir Kimdir?

Doğu sağında bir ailenin tek çocuğu olan Ümit Özdemir 1984 yılında dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğretiminden sonra İlahiyat Fakültesi’ni tamamlayarak 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni ve İHL Meslek Dersleri Öğretmeni olarak görev yapılıyor. Güncelde de bu görevine aktif olarak devam etmektedir.

2013 yılında yazarlık kariyerine birçok araştırma yazı yazmak ve yazı yazmak devam etmektedir.

Dini ve kültürel alanda TRT olmak üzere dünya ulusal radyo ve televizyon kanalında sunucu, yorumcu ve uzman konuk olarak programlar gerçekleştirmiş, dini ve kültürel yayınlar üzerine de danışmanlık yapmıştır.

Milli ve manevi değerler üzerine birçok bakanlık, başkanlık, belediye, vakıf ve eğitim kurumunda konferanslar vermiş, moderatör ve konuşmacı olarak programlar yapmıştır.

Yazarın  Bu Sorular Adamı Dinden Çıkarır  kitabı  “Türkiye Kristal Küre Ödülleri 2020 Yılının En İyi Kitabı”  ödülünü kazanmıştır.

Çalışmaları bugünlerde de devam ettiren Ümit Özdemir evli ve bir çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.