Stalingrad’da Kar Topu

Nedret Kılıç’tan Dördüncü Kitap: Stalingrad’da Kar Topu

Son 130 yıla yayılan öykülerle tutunamayan bir kuşağın romanı…

Stalingrad’da Kar Topu, Nedret Kılıç’ın dördüncü romanı. Yazar bu kez Ferko’nun, Marie’nin ve Çaykovski’nin öyküsünü anlatıyor. Geri dönüşlerle, bilinç akışıyla çalkantılı yakın dönemin bu tutunamayan kahramanlarından kesitler sunuyor. Tıpkı öteki romanları Şedaraban’da, Kornelyus’un Ezgisi’nde, Dokunulmaz’da olduğu gibi…

Bu yeni roman İstanbul-Caddebostan sahilinde başlayıp kum fırtınası, mavi düşler, ulu ağaçlar eşliğinde gelişiyor ve geçmişle gelecek bir kar topuna dönüşüyor. İnançlar ve arzular, insan zihninin sınırları çerçevesinde sevgiyi, şefkati ve aynı zamanda en ilkel, en sert eylemleri de şekillendiriyor. Stalingrad’da Kar Topu’nun yüz otuz yıla yayılan, beş ülkede geçen ve sekiz ana öyküden oluşan özgün olay örgüsü yaşama dair bu karşıtlıklarla,  günümüz insanının ibretlik serüvenini yansıtıyor.

Nedret Kılıç Kimdir?

Ankara’da doğdu (1970). Islahiye, Turhal ve Ankara’da öğrenimini sürdürdü. Bilkent Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Uluslararası ticaret uğraşı nedeniyle Rusya, Suriye, Lübnan, Mısır, Yemen, Cezayir, Hong Kong, İran, Almanya ve Ukrayna’da bulundu. (1997-2004).

Diğer romanları: Kornelyus’un Ezgisi (2020), Şedaraban (2021), Dokunulmaz (2022)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.