Mine Pöge’nin yeni kitabı Olmadık İşler Araştırma Merkezi

Mine Pöge’nin yeni kitabı Olmadık İşler Araştırma Merkezi tüm kitapçılarda

İthaki Çocuk Yayınları, Mine Pöge’nin çocukların hayal gücüne eşlik edecek, merak ve tuhaflık dolu hikâyesi Olmadık İşler Araştırma Merkezi’ni okuyucuları ile buluşturuyor.

Hikayenin kahramanı Ahmet, olağanüstü bir öğrenme yeteneğine sahip olarak doğar ve yaşıtlarından çok ama çok farklıdır. Daha üç aylıkken konuşmayı söker. Birinci sınıfa başladıktan dört gün sonra okuma-yazmayı, ikinci sınıfı bitirdiğinde İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Japonca, Çince, Arapça ve Rusça dillerini öğrenir.

Kısa sürede onun varlığından haberdar olan Dünya Profesörleri ve Bilim İnsanları Yetiştirme Üniversitesi sayesinde henüz bir çocukken Olmadık İşler Araştırma Merkezi’nde görev alan kahramanımız, bambaşka bir dünyayla tanışır.

Olmadık İşler Araştırma Merkezi, çocukların keyifle okuyacağı, akıcı ve eğlenceli anlatımı, renkli çizimleriyle sürükleyici bir çocuk bilim kurgu macerasıdır.

Mine Pöge, “Çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığı kazanmasını ve okumayı sevmelerini istiyorsak onlara hayal güçlerini harekete geçirecek, okurken eğlenecekleri hikayeler sunmalıyız diye düşünüyorum. Kitap seçmek, arkadaş seçmek gibidir ve bence okumanın keyfine varan çocuklar kendilerine iyi gelecek kitapları seçmeyi de öğreneceklerdir. İyi dostlar hayallerimizi sınırlamayan, aklımıza bir fikir getiren, yolumuzu açanlardır, tıpkı kitaplarımız gibi.” diyor.

İthaki Çocuk Kitapları tarafından yayınlanan bu kitabı tüm online kitap satış mağazalarında ve kitapçılarda bulabilirsiniz.

Mine Pöge Kimdir?

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunu olan Mine Pöge, bir kız çocuk ve bir erkek kedi annesidir. Adım Adım Oluşumu gönüllüsü ve Ultra Maraton koşucusudur. Çocuk kitapları okumayı ve yazmayı, şapka yapmayı ve takmayı sever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.