Korkmayın Çünkü Ben Sizinleyim

Korkmayın Çünkü Ben Sizinleyim

Manevi danışman, yaşam koçu ve yazar Uğur Koşar yeni kitabı Korkmayın Çünkü Ben Sizinleyim ile hayatındaki zorlukları aşmak, mutluluğa ulaşmak isteyen herkese kıymetli bir manevi rehber sunuyor.

Etrafımızın korkularla, kaygılarla çevrildiği, umutlarımızın azaldığı zor zamanları hepimiz yaşarız. Böyle zamanlarda kaybettiklerimiz üzerine düşünerek geriye kalan ömrümüzü mutlu ve huzurlu yaşamamızın önüne set çekeriz farkında olmadan. Yaralarımızı sarmak, yaşamımıza devam etmek isteriz ama kendimizde o gücü bulamayız bazen.

Korkmayın, yalnız değilsiniz!

Uğur Koşar yeni kitabında Allah’ın kurtuluş kanununu açıklarken, aynı zamanda okuyucuya iç huzurunu ve mutluluğunu bulmanın yollarını da gösteriyor.

Uğur Koşar’ın yazdığı Korkmayın Çünkü Ben Sizinleyim Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:

DERDİ VEREN DERMANI DA VERİR.

Allah’ın kurtuluş kanunu seni bütün sıkıntılarından kurtarır. Bu kanun tüm iyi kullar içindir. Sana kanunun sırrını veriyorum. Onunla huzura ulaşır ve bütün dertlerinden kurtulursun. Derdi veren dermanını da nasıl yaratır bunu öğrendiğinde hayatın mutluluğa dönüşecektir.

Allah De Ötesini Bırak kitabıyla Türkiye ve dünyada milyonlarca okura ulaşan, Türkiye’de çok satan kitaplar sıralamasında aylarca listenin başında kalmayı başaran, eserleri Almanca ve İngilizceye de çevrilen yazar Uğur Koşar, KORKMAYIN ÇÜNKÜ BEN SİZİNLEYİM adlı bu çok beklenen kitabında, dert ile derman arasındaki kutsal bağın kanunlarını yine yalın, anlaşılır ve naif bir dille kaleme aldı.

Yazar Hakkında:

Nur Seansı’nın kurucusu olan Manevi Danışman, Yaşam Koçu ve yazar Uğur Koşar; kendisini, Kuran tefsiri, hadis ilmi açısından geliştirmenin yanında; zihin ilimleri olan bilgelik ile nefs ve sufiliği (kalp gözüyle bakışı) harmanlayarak kendine özgü üslubuyla insanların kendi öz varlıklarıyla buluşmasına, böylece kalıcı bir huzura kavuşmasına yardımcı olmaktadır…

Bütünden yana olan Uğur Koşar, “Bilim ve ilim ayrılamaz, dünya Kuran üzerine kuruludur…” diyerek; zihin, ilim ve psikolojiyi birleştirip seanslarında başarıya ulaşmıştır.

Uğur Koşar der ki: “Ben sizi yeni bir şeyle tanıştırmıyorum, sadece unuttuğunuz kendi özünüzle tekrar buluşmanıza vesile oluyorum. Yaşam matematik değil bir şiirdir ve içinde nefes aldığınız bu hayat, beyinlerin gelişmesinden öte yüreklerin ve ruhun olgunlaşmasıyla gelen bir kutlama olmalıdır.”

Böylece yaşamanın aslında bir sanat olduğunu anlatmaktadır.

Onun görüşüne göre mutsuz insan yoktur, mutlu olacağına inanmayan insan vardır ve insanları yorgun kılan yaşam değil, içsesi olan devamlı geçmişi ve geleceği kurgulayan kendi nefsidir.

Uğur Koşar, “Her soru önce kendi cevabını doğurur…” sözleriyle insanların aradığı cevapların aslında kendi derinliklerinde mevcut olduğunu ifade etmektedir.

O, yaşam yolculuğunda insanların kendilerini keşfetmeleri ve kendi derinliklerinde bulunan mevcut cevaplara ulaşmaları adına; onları sadece düşündürmeye, idrake ulaşmalarına ve baktıklarından daha derine odaklanarak Allah’ın kendilerine sunduğu hediyeleri görmelerine-kucaklamalarına yardımcı olmaktadır.

• Kaderimi Severim Yazan’dan ötürü.

• Yaşam geçmiş ile gelecek arasında açmış bir çiçektir; onu, sadece şimdiki anın içinde koklayabilirsin.

• Kendi hayatını yaşamıyorsan yaşadığın hayat senin değildir!

• İnsanlar seni yanlış anladığında dert etme, duydukları senin sesin fakat aklından geçirdikleri kendi düşünceleridir.

• Senin dünyaya baktığın pencere kirli ise, benim renkli çiçeklerimi çamur görürsün.

• Önemli olan hayatın ne zaman son bulacağı değil, onu ne zaman hissederek yaşamaya başladığındır.

• Ben size mutlu olmayı değil, mutluluğa dönüşmeyi gösteriyorum.

• Allah kitaplarını, peygamberlerini insana göndermişken, cennetinin kapılarını açmışken ve sana bu kadar çok değer veriyorken; sen nasıl olur da kendine değer vermezsin?

• Sadece yaşamın gerçekliğine uyum sağla, ruhun ağlamaya ihtiyacı varsa ağla, gülmeye ihtiyacı varsa gül; her deneyimi yaşa, kontrol etme. Şayet kontrol edersen bütün enerjini dışarıya akıtmış olacaksın. Sessiz ol ve yaşamın akışını izle; tefekkürde kal, o akışta gelen her şey bir rahmettir.

Onun bu sözleri insanlara farkındalık kazandırmaya yöneliktir.

Uğur Koşar, insanlığın temel sorunlarından birini ise şöyle ifade etmektedir:

“İnsanlar isyanda, hayat çoğu için yaşarken bitmiş durumda; çünkü hep başkalarının hayatını yaşamaktalar. Bu hayat onların değil, başka bedenlerde, başka ruhlarda hayat buluyorlar ve onlar gidince hayat da anlamını yitiriyor. İnsanlığın en büyük sorunu budur. Kendi hayatını yaşamıyorsan yaşadığın hayat senin değildir. Nasıl olabilir ki? O hayat başkasına bağlı ve o gittiğinde yahut ilgisini yitirdiğinde sen de eriyor, tükeniyorsun! Olanları izlediğinde şahit olacaksın ve o zaman varlığın hakikate uyanacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.